$
משפט

יצחק רוסו הורשע; יחזיר להע"ל 300 אלף שקל

ביהמ"ש המחוזי בת"א הרשיע את מנכ"ל הע"ל לשעבר בגניבה של 334 אלף שקל, ובסיוע לגניבה של 565 אלף שקל נוספים, בין היתר, לשר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון. טוען: "הרבה מאוד עובדות בכתב האישום שונו"

איתי הר אור 10:2414.01.09

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע לפני זמן קצר את מנכ"ל הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) לשעבר, יצחק רוסו, על פי הודאתו, על חלקו בפרשת מעילת המיליונים מכספי הע"ל ועמותת ניל"י. רוסו הורשע בגניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון אסורה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, סיוע לגניבה בידי מנהל, סיוע להלבנת הון אסורה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

יצחק רוסו יצחק רוסו צילום: אוראל כהן

 

רוסו הורשע בגניבה של 334 אלף שקל, ובסיוע לגניבה של 565 אלף שקל נוספים, בין היתר, לשר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון. על-פי הסדר הטיעון, יוכל רוסו לבקש מבית המשפט להטיל עליו עונש של מאסר על תנאי בלבד, בעוד שהפרקליטות תוכל לדרוש מבית המשפט להטיל עליו עונש של 20 חודשי מאסר בפועל. התובע מטעם המדינה, עו"ד אלי שורץ-שואף הודיע כי הפרקליטות אכן תדרוש לגזור על רוסו 20 חודשי מאסר בפועל.

 

במסגרת הסדר הטיעון, שעליו פורסם לראשונה ב"כלכליסט", הוסכם גם כי הצדדים להסדר הטיעון יעתרו במשותף לבית המשפט בבקשה לחייב את רוסו בפיצוי של 300 אלף שקל, שיועברו להע"ל.

 

בהכרעת הדין, כתבה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי, השופטת ברכה אופיר-תום: "במסגרת הסדר הטיעון שהוצג בפני באופן כללי היום, הוגש לי על ידי בא כוחה של התביעה, כתב אישום מתוקן אשר שונה גם במספר בלתי מבוטל של עובדות אשר יוחסו לנאשם בכתב האישום המקורי, ושינו צורתם במסגרת כתב האישום המתוקן. משהודה הנאשם 2 בעצמו ובאמצעות באת כוחו המלומדת בכל עובדות כתב האישום המתוקן, אני מרשיעה אותו בהוראות החיקוק כמפורט בכתב האישום המתוקן".

 

הטיעונים לעונש בעניינו של רוסו נקבעו ל-26.1.2009. עוד הוסכם, כי רוסו יהיה עד תביעה בתיק שעדיין ממשיך להתנהל בעניינו של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, שנותר הנאשם השני, ביחד עם ציון כהן, מתוך שבעה נאשמים בפרשה, שטרם הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות.

 

בתום הדיון אמר רוסו: "הרבה מאוד עובדות בכתב האישום שונו", ובמענה לשאלת כתב "כלכליסט" איך הוא מרגיש, ענה רוסו "קשה". סנגוריתו של רוסו, עורכת הדין עדי ארליך, מסרה בסוף הדיון: "היום הודענו לבית המשפט על הסדר הטיעון, שבמסגרתו הוסכם שנוכל לטעון של עונש של מאסר על תנאי בלבד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x