$
דיבידנדים

דיבידנדים: מינגלינג כלכליסטי בוועידת החסכון הפנסיוני

רונן טוב ממגדל מקפת ויו"ר מגדל אהרון פוגל לא שמעו על איחור אופנתי; נתניהו הגיע וביקש לשבת עם נציגי הנכים; בר-און היה שוב ליום אחד יו"ר בית"ר י-ם; עיני נרגע בין לבין עם סיגריה; וגם: ישראל מקוב, אייל בן שלוש, רועי ורמוס, חזי כאלו, מאיר אוזן, יונל כהן, איתן רוב ורבים אחרים

רון גרנות 08:1510.12.08

זו היתה ההצגה הכי טובה בעיר. עופר עיני ורוני בר־און התחרו בנגיחות אישיות וקינחו בחיבוק חם, לתדהמת הצלמים. בנימין נתניהו וציפי לבני שמרו על מרחק בטוח זה מזה ועשו את הכותרות שלהם. כ־1,700 איש שבאו לוועידה לחיסכון פנסיוני של "כלכליסט" ושל חברת מגדל באולמי אבניו שבנמל התעופה, למדו אתמול שפנסיה היא נושא סקסי, לפחות כשהבחירות בפתח.

 

הוועידה המרכזית לחסכון פנסיוני: כל הנאומים, כל הפאנלים, כל ההתבטאויות

 

רונן טוב, מנכ"ל מגדל מקפת, נמנה עם הראשונים שהתייצבו. אחריו באו יו"ר מגדל אהרון פוגל, ומשה הבא, חבר דירקטוריון במגדל ולשעבר יו"ר דואר ישראל, ועמם יו"ר מגדל שוקי הון דן ללוז ומנהלת הבריאות במבטח סימון נאווה ניב.

 

נתניהו ופוגל. חוויות מהאוצר נתניהו ופוגל. חוויות מהאוצר צילום: אוראל כהן

 

אחרי המינגלינג שבלעדיו אין לנו חיים פתחה את הכנס יו"ר קדימה ציפי לבני. כשנכנסה, ניגש אליה יו"ר ארגון נכי ישראל שלמה (מומו) נקווה והעניק לה את ספרו "החיים על רגל אחת". לבני הודתה לו וביקשה שנקווה יעזור לה בהמשך, במאבק הנכים.

 

גם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו נרתם למאבק הנכים, וביקש מהמארגנים להקצות לו חדר ישיבות פרטי שבו רצה להיפגש עם נקווה וחבריו.

 

בהתבסס על מדד התשואות שנשמעו באולם, זכו שני המועמדים לבני ונתניהו לציון זהה. האם הסקרים טועים?

שר האוצר רוני בר־און נכנס לאולם בזמן נאומה של לבני, וכשביקשו ממנו להתיישב בשורה הראשונה, שבה ישבו כל המכובדים, אמר: "אני לא רוצה להפריע". יו"ר מגדל פוגל נזהר מלערב הון ושלטון, וכשהציג את בר־און, אמר: "אני מתכבד להזמין את יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר".

 

יונס. שלא ידאגו לי יונס. שלא ידאגו לי צילום: עמית שעל

למנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס נרשמו שני אירועים משעשעים. עם כניסתו לאולם במהלך נאומו של בר־און ניסה יוסי מנור, לשעבר יו"ר לשכת סוכני הביטוח, לפנות לו מקום ישיבה, אך יונס סירב וביקש ממנור לחזור לשבת - מנור התעקש והדיאלוג היה עלול להתפתח לעימות בנוסח עיני־בר־און, אלמלא רצה לעבר יונס איה פוגל, אשתו של אהרון, ונתנה לו חיבוק מכל הלב.

 

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר על שר האוצר שהוא ריבון - אבל לא ריבונו של עולם. רציתם כותרת? הנה כותרת. עיני, שידע שבר־און כבר עזב את האולם, כיוון את נאומו לשר ואמר: "אתה בטח תראה את זה בטלוויזיה". מיד כשסיים את נאומו האמוציונלי יצא עיני להירגע ועישן סיגריה.

 

מילאו את השורות הראשונות: יו"ר מועצת המנהלים של גיוון אימג'ינג ולשעבר מנכ"ל טבע ישראל מקוב, עו"ד שרגא בירן, שבזמן הנאומים שרבט לעצמו ציורים במחברת קטנה, אייל בן־שלוש ממגדל, מנכ"ל פועלים שוקי הון ניר בורנשטיין, מנכ"ל פסגות רועי ורמוס, עו"ד דוד חודק, עו"ד תמי בן דוד, מנכ"ל בנק ישראל חזי כאלו, יו"ר פסגות אריק שטיינברג, יהודה ברגר מבנק לאומי, חנה פרי־זן מבנק הפועלים ויו"ר קבוצת שקל מאיר אוזן.

 

נטוורקינג בצל משבר. 1,700 משתתפים הגיעו לכנס נטוורקינג בצל משבר. 1,700 משתתפים הגיעו לכנס צילום: אוראל כהן

 

בין פאנל אחד למשנהו הצטופפו יונל כהן, מנכ"ל מגדל, יעל אנדורן, מנכ"לית עמיתים, ענת לוין, ראש תחום השקעות במגדל, גילעד אלטשולר, מנכ"ל אלטשולר שחם, ויוני טל, מנהל השקעות ראשי של מנורה מבטחים. גם מנהל רשות המסים לשעבר איתן רוב ומנכ"ל התאחדות התעשיינים לשעבר יורם בליזובסקי היו שם.

 

בצד הדיונים החשובים, העימותים והפאנלים, הוצבו בוועידה דוכני ממתקים ענקיים של העמותות עלם, תללי"ם, מוזות, בית הגלגלים, העמותה לילדים בסיכון ועמותת גם וגם, ורוב הנוכחים בכנס נרתמו לעזרה, קיבלו מדיילות סביבוני ממתקים, כתבו ברכה והעניקו אותם לילדי העמותות. גיא פינס הנחה בחן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x