$
בארץ

בלעדי: מרכז ההשקעות מכין תוכנית להזרמת מיליארד שקל לתעשייה הביטחונית

לכלכליסט נודע: במרכז מעוניינים להשקיע בתעשייה הביטחונית בפריפריה על חשבון התעשייה המסורתית. התוכנית תובא לאישור בשבוע הבא

נעמה סיקולר 07:0708.12.08

מיליארד שקל במענקים יוזרמו למפעלים מאושרים (שזכאים למענק) בתחום התעשייה הביטחונית, אם יאושר תקציב רחב יותר במסגרת תוכנית ההאצה של המשק. כך עולה מתוכנית חדשה של מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת ושל חבר הכנסת יובל שטייניץ (הליכוד).

 

"לכלכליסט" נודע כי שני הצדדים נפגשו

בסוף השבוע האחרון ובחנו הכנת תוכנית חלופית להשקעת המיליארדים של האוצר בתשתיות. הצדדים יביאו לאישור הממשלה הצעת החלטה שלפיה יוקצה סכום משמעותי של 3–4 מיליארד שקל לתעשיות הביטחוניות ולמפעלי הקצה המייצרים להן חומרי גלם, ומתוכם מיליארד שקל לפריפריה. עד כה העדיפו במרכז ההשקעות להפנות לפריפריה תקציבים לתעשייה המסורתית (הכבדה) אולם כעת החליטו לשנות את סדר העדיפויות לטובת התעשייה הביטחונית.

 

לדברי שטייניץ הוא כבר הציע את התוכנית לנשיא התאחדות התעשיינים, להסתדרות ולשר הביטחון אהוד ברק, וכולם תומכים במהלך. בשבוע הבא אמור שטייניץ להביא את התוכנית לאישור הכנסת, לאחר שזכה גם לתמיכתו של מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת, חזי צאיג.

 

במרכז ההשקעות נמצאות היום כבר כמה עשרות בקשות של מפעלים ביטחוניים ושל התעשייה הנלווית שמחכות לאישור מענקים של המינהלת. כך, תוספת של תקציבים, אומרים במרכז ההשקעות, יכולה להפנות כמיליארד שקל מתקציבי המינהלת למפעלים ביטחוניים בפריפריה, מה שירחיב גם את היקפי המועסקים בכמה אלפים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x