שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

חדש מהבוקר: שאטלים בין תחנת הרכבת בבני ברק לקרית עתידים

השירות יונהג לתקופת ניסיון של שלושה חודשים, בסיומה יוחלט אם להמשיכו. המטרה: להקל על העובדים ולמנוע את עומסי התנועה הרבים באזור

גיא מי-טל 16:4830.11.08

חדש: שירות שאטלים החל לפעול הבוקר (א') בין תחנת הרכבת בבני ברק לקריית עתידים. השירות יופעל לתקופת ניסיון של שלושה חודשים. כך הוחלט בין הנהלת רכבת, משרד התחבורה והאוצר והנהלת קרית עתידים.

 

השאטלים ינועו בין תחנת הרכבת בני-ברק לקרית עתידים ואמורים לתת פיתרון

תחבורתי לעובדים באזור הנוסעים ברכבת, תוך הפחתה של מספר כלי הרכב הנוסעים על הכבישים.

 

שירות השאטלים שייצא מתחנת בני ברק נועד לפתור את בעיית התחבורה הציבורית אל קריית עתידים וחזרה. העלייה לשאטל תתאפשר למי שמציג כרטיס נסיעה ברכבת.

 

זמן הנסיעה בשאטל ינוע בין 7 ל-9 דקות, כשבשעות הבוקר יופעלו 4 שאטלים בין השעות 07:15 - 09:30 ואחה"צ יופעלו 5 שאטלים בין השעות 15:15 - 18:15.

 

בתום שלושת חודשי הניסיון תיבדק מידת ההצלחה של הפרויקט על פי הביקושים ואז יוחלט בהשתתפות האוצר והתחבורה האם להמשיך בשירות..

 

התחבורה המשלימה מתחנות הרכבת למרכזי תעסוקה כמו השאטלים בא לפצות על הפיגור של התחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבת קלה שאמורים לקלוט את נוסעי רכבת ישראל והסעתם למרכזי התעסוקה ומרכזי הערים. כיום כבר פועלים כך מעסיקים גדולים כמו חברת Comverse, המסיעה את עובדיה מבני-ברק ות"א אל רמת החייל, וחברת Intel המסיעה את עובדיה מתחנת הרכבת בקריית גת אל המפעל בעיר.

 

מנכ"ל רכבת ישראל, יצחק (חקי) הראל אמר כי "נושא התחבורה הציבורית המשלימה, המספקת גישה מהירה ויעילה לנוסעי הרכבת, הינו בעל חשיבות רבה ואנו פועלים כדי לעודד אותו ולתמוך בו, במקומות בו אנו יכולים. אנו מאמינים במתן שירות מקיף ללקוחותינו ושירות השאטלים בקריית עתידים מהווה דוגמא למחויבות שלנו לנושא ולמטרותינו בעתיד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x