$
דיבידנדים

דיבידנדים: העליות והנפילות של בורסת היהלומים

וגם: האקרשטיינים הגיעו לגבורות; לבייב יוצא מסביון; עופר ינאי רוקד ומכדרר עם חברים ומוקי שניידמן מארגן בת מצווה

רון גרנות 10:2630.11.08

העליות והנפילות של בורסת היהלומים

 

שבוע סוער עבר על ענף היהלומים. ביום ראשון שעבר חגגו אנשי הענף יום הולדת 70 לבורסת היהלומים, באירוע מפואר בהיכל התרבות בתל אביב. יומיים אחר כך הם נפגשו שוב, הפעם לכנס חירום שעסק בהתפתחויות לנוכח המשבר. כאלף מעובדי הבורסה שמעו את הנשיא אבי פז, נשיא הכבוד שמואל שניצר, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים מוטי גנץ ונשיא הכבוד של ההתאחדות אורי שוורץ מתדיינים על עתיד הענף ובוחנים דרכים לשכנע את הבנקים לבוא לקראת היהלומנים.

פז. במגמה של רגיעה פז. במגמה של רגיעה צילום: בועז אופנהיים

 

בשלב השאלות ביקשו חלק מהנוכחים מההנהלה לנהל מגעים עם הבנקים כדי להעניק ליהלומנים הקלות בהחזרת האשראי. בתגובה אמר פז כי כבר נפגש עם הבנקאים וכי אין דרך לקבל הקלות כאלה. הדברים עוררו תרעומת בקהל, שהובילה להפסקת הישיבה.

 

בשיחה עם "כלכליסט" פז מנסה להסביר ולהישאר אופטימי: "היהלומנים בלחץ, והיה מפגש מאוד אמציונלי. יש פה ושם יהלומנים שהבנקים לוחצים עליהם, אבל אמרתי להם שאם יהיו חברים שלא יוכלו לשלם מסים נתחשב בהם. אנחנו במשבר וכולם רוצים לדעת מה עושים. יש בעיה בשווקים, אבל מצד שני יש היענות מצד הרבה גורמים לבוא לקראתנו. כתבתי מכתב לשר האוצר, שהוציא תוכנית חירום. יהיה בסדר".

 

יצחקו השמאים

 

עו"ד עופר טויסטר ממשרד יגנס, טויסטר, בירן ושות' השתתף בשבוע שעבר בכנס שמאי המקרקעין, שהתקיים באילת, והחליט להתבדח. באחד הפאנלים נשאל טויסטר מה דעתו על הפונקציה החדשה של "שמאי מקרקעין מכריע", שיכריע במחלוקות על היטלי השבחה ותביעות בגין ירידת ערך עקב תוכניות בניין ערים. הוא נמנע מתשובה עניינית ואמר שהשאלה מזכירה לו מעשה בפלוני שנשאל איך אשתו במיטה, וענה: "אינני יודע, חלק אומרים ככה וחלק אומרים ככה".

 

מאחורי הגב של אלי יונס

 

יום חמישי, גני התערוכה בתל אביב, יום עיון של המי"ל על התמודדות הדירקטוריונים עם המשבר. הנאום של מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלי יונס קצת שעמם את אחד מאנשי הסאונד, שהחליט להעביר את הזמן בגלישה באינטרנט. לרוע מזלו, המחשב היה מחובר למסך המרכזי של האולם, וכל הנוכחים עקבו אחר ביקורו באתר חדשות כלשהו. בתוך דקות הבחינו המארגנים בפשלה, הסאונדמן ננזף ותשומת הלב חזרה ליונס.

 

שניידמן. 12 בביתן מס' 15 שניידמן. 12 בביתן מס' 15 צילום: יובל חן
אירוע ישיר

 

יו"ר ביטוח ישיר מוקי שניידמן ואשתו רונית שלחו בסוף השבוע את ההזמנות לבת המצווה של בתם ליאור. האירוע יתקיים ב-19 בדצמבר בביתן מספר 15 בגני התערוכה. במוזמנים: האח דורון שניידמן, יגאל ודספינה שרמייסטר, עירית שטראוס ואביב ופרי גלעדי.

 

הפועלים מתעכבים

 

אחרי שבנק הפועלים החליט, לנוכח המצב, לבטל את הקמפיין לחשבון המשפחתי בכיכובם של מרגלית צנעני וגל אוחובסקי, שמועה במסדרונות הבנק טוענת שגם עתידו של קמפיין נוסף, לשירותי הבנק באינטרנט, מוטל בספק. הסיבה: התקלה הגדולה במחשבי הבנק בשבוע שעבר. מהבנק נמסר בתגובה: "השירות לא קשור לתקלה. אנחנו אמורים לעלות את הקמפיין בתחילת דצמבר. יכול להיות שהוא יידחה בכמה ימים, אבל לא יבוטל".

 

 

קרייזי ליין עוברת לניו יורק

 

בקרייזי ליין החליטו להשקיע בצ'ופר שיעודד את מכירות הרשת וימריץ את מנהלות 67 הסניפים. 30 המנהלות שיעמדו ביעדי המכירות של השנה הקרובה בצורה הטובה ביותר יישלחו לשבוע בניו יורק. על חשבון הבוס: טיסות, מלון, מסעדות, הופעות וגם השתלמות מקצועית.

 

האיטלקים רוצים את מיכאל לוי

 

חמישי, מלון הילטון תל אביב, ארוחת צהריים לכבוד משלחת עסקית שבאה מאיטליה. סביב השולחנות: אבי פישר, עמי פדרמן, צבי ימיני, שרגא ברוש ורוני בנטוב, נשיא לשכת המסחר והתעשייה איטליה־ישראל. בנטוב בא עם יו"ר נילית מיכאל לוי, שעלה בעצמו מאיטליה בשנות השבעים. בנטוב סיפר לאיטלקים שלפני ארבע שנים לוי עזב את החברה המשפחתית ועבר לאל על, שהיתה אז בקשיים. האורחים התרשמו ואמרו שזה הבן אדם שהם זקוקים לו עכשיו באיטליה, ולוי חייך במבוכה - ואמר שהוא נשאר בארץ.

 

לבייב יוצא מסביון

 

המשבר הכלכלי לא מכה רק באפריקה ישראל, אלא נכנס גם לכיס של משפחת לבייב: ל"כלכליסט" נודע כי לב לבייב החליט למכור את הנכס שמיועד למשפחה בפרויקט של אפריקה ישראל בסביון. הנכס הוא שטח של כ־15 דונם מתוך 290 הדונמים של הפרויקט, שבו ייבנו 200 יחידות דיור. הבנייה במקום עוררה בזמנו התנגדות בקרב חלק מהתושבים, שטענו כי היא תוביל לירידת מחירים ביישוב היוקרתי; ההודעה כי בני משפחת לבייב עצמם יתגוררו במתחם נתפסה כתגובה לטענות התושבים וכגורם שעשוי להעלות את המחירים באזור.

 

שלוש קומות של דושי

 

כל מי שנחשב בא ביום שישי לחגוג עם דושי לייטרסדורף את יום הולדתה. הפקת הענק התפרסה על שלוש קומות באחד מאזורי התעשייה של תל אביב, עם די.ג'יי ובר נפרדים בכל קומה. בין אלף הנוכחים בלטו אבי וייס, ספי שקד, אורן יוניוב, רני והילה רהב, ארז אלוביץ' ושרון איילון, יואב גרוס, בני מנשה, דן להט, ציון אמיר, והזוג מיקי חיימוביץ ואלי אילדיס ששקעו בשיחה ארוכה עם משה גאון. בקומה התחתונה פיזזה דושי עם צוות עובדיה ממסעדת דלל עד ארבע בבוקר, כשהיא צמודה לבן הזוג הטרי, העיתונאי חיים אתגר.

 

גיורא אקרשטיין. חוגג עם חיילים גיורא אקרשטיין. חוגג עם חיילים צילום: גלעד קוולרצ'יק
האקרשטיינים חוגגים

 

בסוף השבוע ציינה חברת אקרשטיין תעשיות 80 שנה להיווסדה ו־70 להיווסדו של הבעלים, גיורא אקרשטיין, בסוף שבוע חגיגי במלון הנסיכה באילת, בנוכחות 1,200 עובדים ובני משפחותיהם, וגם 60 חיילים מחיל ההנדסה. באירוע המרכזי הזכיר אקרשטיין לנוכחים שמדובר באחת משבע החברות התעשייתיות הקיימות בארץ ששרדו את מחסום 80 השנים. בסוף עלתה לבמה שרית חדד והקדישה לחתן השמחה את השיר "אתה תותח", בביצוע משותף של שניהם על הבמה.

 

הוזמנתם לאירוע של לשכת המסחר ישראל-אמריקה?

 

האירוע: מפגש לציון 60 שנות יחסי הסחר בין ישראל לארצות הברית, ביוזמת לשכת המסחר ישראל־אמריקה, הליגה לידידות אמריקה־ישראל ודן אנד ברדסטריט. בתוכנית: הענקת אות למנהלים שקידמו את הקשרים בין המדינות.

הפרטים: יום שלישי, 2 בדצמבר, 11:00 בקפיטול הילטון, וושינגטון.

 

המזמינים והמוזמנים: על תקן הסנדקים חמי פרס, דני גילרמן וירום אריאב, שיארחו את אלי הורביץ, משה גאון, בוקי אורן, גד זאבי, ניר למפרט, אביהו בן נון, אבי פרידמן, דיוויד רובינשטיין מקרן קרלייל ובכירים בממשל ובכלכלה האמריקאית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x