$
משפט

הסדר טיעון נוסף בפרשת הירשזון: ארבע שנות מאסר לאמציה בונר

לפי ההסדר, בונר, שהיה חשב עמותת ניל"י, ישלם גם קנס של 3 מיליון שקל; עובדיה כהן אמר היום בעדותו כי "יצאו כספים במזומן להירשזון, בסכום חודשי של 20-25 אלף שקל במזומן"

הדר קנה 12:0125.11.08

הסדר טיעון נוסף בפרשת המעילה בכספי ההסתדרות הלאומית: לפי ההסדר, אמציה בונר, שהיה חשב עמותת ניל"י, יודה ויורשע בסעיפים של גניבה בידי מנהל, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, סיוע להלבנת הון אסורה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וזיוף מסמך. על בונר ייגזר עונש של ארבע שנות מאסר בפועל וקנס

בסך 3 מיליון שקל. ההסדר עדיין לא אושר על ידי בית המשפט.

 

בחודשים האחרונים נחתמו כמה הסדרי טיעון בפרשה, בהם הסדרים עם רונית גרטי - לשעבר מנהלת הכספים בקרן הע"ל, עובדיה כהן - שהיה יו"ר עמותת ניל"י ויו"ר אגף הכספים בהסתדרות הלאומית, ואחיו דוד כהן.

 

במקביל, העיד היום עובדיה כהן במשפטו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, הנאשם אף הוא בפרשה. כהן אמר: "יצאו כספים במזומן להירשזון, בסכום חודשי של 20-25 אלף שקל במזומן. נאמר לי שזה עבור הוצאות כמו משכורת. זה התחיל בסביבות שנת 2000". 

 

לפי העדות, להירשזון הופנו כמה סוגים של כספים: "כספים לנסיעות לחו"ל - הוא היה מקבל ממני או מגדעון בן צור דולרים במזומן. הירשזון היה מצלצל אליי ואומר שהוא נוסע בעוד יומיים-שלושה ושהוא צריך הוצאות".

 

סוג נוסף של כספים, לפי כהן, הוא כספי חגים: "כשעבדנו בהסתדרות לא קיבלנו משכורת 13 ולא קיבלנו תוספת משכורת לבכירים. יום אחד ישבנו ארבעתנו (כהן, בן צור, הירשזון, ורוסו, ה"ק). והחלטנו לקבל כספים לחג בין 5,000 שקל ל-20 אלף שקל. היינו מחליטים לפי מצב הקופה".   

 

כהן סיפר במהלך חקירתו על שיחה שרוסו מנכ"ל הע"ל לשעבר ניהל עם אחיו ציון כהן ובו נשמע רוסו אומר: "אם מבקר המדינה ישאל תפילו הכל על אברהם".

 

כהן נשאל במהלך עדותו על החזרי ההוצאות של הירשזון והגבלתם והשיב: "הירשזון היה יכול לקבל החזרים על הוצאות ללא הגבלה, כל מסגרת שהוא רצה. הוא הבוס". לאחר מכן, כאשר נשאל בחקירה נגדית על ידי עו"ד יעקב וינרוט אמר כי התשלומים ששולמו להירשזון לאחר מינויו כחבר כנסת היו "מעין משכורות", הכוונה היא שהירשזון קיבל את הכסף כמשכורת כתקופה שהיה ח"כ ואסור היה לו לקבל תמורה עבור עבודתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x