$
בארץ

בשוק ההון מעריכים: פישר יוריד את הריבית ב- 0.25%

הנגיד שיגר רמז ברור בכיוון זה, כשאמר בקבינט החברתי-כלכלי כי "חיוני עכשיו לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי לעודד את הפעילות הריאלית במשק"

אמנון אטד 18:4822.11.08
נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר צפוי להמשיך את סדרת הפחתות הריבית שבה החל לפני כחודש וחצי. בשוק ההון מעריכים כי פישר יפחית ביום שני הקרוב את הריבית ב- 0.25%, לרמה של 2.75%. אם אכן יפעל הנגיד כמצופה, תהיה זו הפחתת הריבית הרביעית ברציפות - שתיים מהן בוצעו שלא במועדים המתוכננים
- והיא תשלים הפחתה מצטברת בשיעור של 1.5%.

 

הפחתת הריבית הצפויה נועדה לתמוך ביכולתו של המשק להתמודד עם ההאטה בפעילות הכלכלית. בשבוע שעבר שיגר הנגיד פישר רמז ברור בכיוון זה, כשאמר בקבינט החברתי-כלכלי כי "חיוני עכשיו לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי לעודד את הפעילות הריאלית במשק ולהקל על הנגישות של הסקטור העסקי למקורות האשראי".

 

על מצבו הקשה של המשק בתחום הריאלי מעיד המדד המשולב של בנק ישראל, שירד בחודש שעבר ב- 0.4%, יחד עם עדכונים כלפי מטה של מדדי שלושת החודשים הקודמים.

 

בפריזמה מעריכים כי פישר ישוב ויוריד את הריבית, וכי בנק ישראל מכוון לריבית נמוכה משמעותית מזו שהשוק צופה כיום. בישיר בית השקעות מעריכים כי הסיבות העיקריות להפחתת הריבית הצפויה לחודש דצמבר הן הציפיות להפחתה של 0.5% בריבית על הדולר ואי הוודאות הכרוכה באישור התוכנית הכלכלית של האוצר בכנסת. גם במרץ השקעות השמיעו בסוף השבוע הערכה דומה, על רקע רצונו של בנק ישראל לעודד את הפעילות במשק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x