$
משפט

שישה חודשי עבודות שירות לאברהם בן שבת בפרשת התארים מלטביה

מזכ"ל הסתדרות המורים לשעבר הורשע בעבירות מרמה וקבלת שוחד שביצע במהלך לימודיו בשלוחת אוניברסיטת לטביה

איתי הר אור 18:1305.11.08

בית המשפט השלום בתל אביב גזר עונש של שישה חודשי מאסר, אותם ניתן יהיה לבצע בעבודות שירות, על אברהם בן שבת, מזכ"ל הסתדרות המורים לשעבר, בפרשת התארים הפיקטיביים של אוניברסיטת לטביה. שני חודשי מאסר נגזרו על אורי גרומן, מנהל סניף חיפה, באותה פרשה.

 

עונשם של בן שבת
וגרומן נגזר לאחר שהורשעו בביצוע עבירות של מרמה וקבלת שוחד, לאחר שלמדו, באמצעות חברת "מודום" ובראשה מנהלה אבן חן, בשתי שלוחות של אוניברסיטאות זרות, האחת מטעם אוניברסיטת ברלינגטון קולג', והשנייה מטעם אוניברסיטת לטבייה, שהקנו לתלמידיהן תארים אקדמיים.

 

בן שבת הורשע בעבירת השוחד, לאחר שבמהלך לימודיו לתואר הראשון קיבל טובת הנאה, שעניינה דחייה ממושכת בתשלום שכר הלימוד עבור התואר, בשווי של כ- 20,000, תשלום ששולם מים ספורים בלבד לפני קבלת התעודה לתואר הראשון. בנוסף, על התואר השני לא שילם בן שבת דבר, כאשר מדובר בטובת הנאה בשווי 23,00 שקל

 

בן שבת וגרומן הורשעו בנוסף במעשי מרמה בכך, שבמהלך הלימודים לתואר הגישו עבודות שלא הכינו בעצמם, אלא נמסרו להם על ידי חני ייני. לגבי בן שבת דובר בעבודת גמר לתואר הראשון, ובשבע מתוך שמונה עבודות שנדרש להגיש לתואר השני, ואילו לגבי גרומן דובר בארבע עבודות ביניים ובעבודת גמר. בנוסף, לאחר קבלת התואר הגישו השניים את התעודות להסתדרות המורים וקבלו תמורתן הטבות שכר בשווי של מאות שקלים לחודש.

  

על בן שבת נגזרו 6 חודשי עבודות שירות, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 30 אלף שקל. על גורמן נגזרו שני חודשי עבודות שירות, 10 חודשי מאסר על תנאי, וקנס בסך עשרת אלפים שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x