שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

שוק המשומשות: היצע גבוה, ביקוש נמוך

נתוני הלוח המקוון WINWIN מעלים כי כמות המודעות למכירת חלק מהדגמים המשומשים עלתה באוקטובר בעשרות אחוזים

תומר הדר 10:4504.11.08

בכל הנוגע לענף המכוניות המשומשות, חודש אוקטובר האחרון היה החודש של הקונים. מסיכום נתוני הלוח המקוון WINWIN שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה שכמות המודעות למכירת רכבים משומשים מדגמים ישנים שגילם מעל ארבע שנים עלתה באוקטובר לעומת ספטמבר בעשרותל אחוזים. לעומת זאת כמות המכוניות

מדגמים חדישים ירדה.

 

כך לדוגמה, מספר המודעות למכירת רכב השטח יונדאי גלופר עלו ב-33%. גם מספר המודעות למכירת מאזדה 6 עלה, ב-10%. לעומת זאת, בעלי מאזדה 5 העדיפו לשמור את המכונית בחניה: מספר מודעות המכירה לדגם זה ירד באוקטובר ב35%, כמו גם מודעות למכירת סובארו B4 שירדו ב20%.

 

"בעלי מכוניות חדשות לא ממהרים למכור", מסביר מנהל מחלקת טרייד אין של יבואן רכב: "מי שיש לו מכונית חדישה מחליף אותה בדרך כלל במכונית חדשה מהניילונים. וכעת כשמכירות המכוניות החדשות התייבשו אין עסקאות החלפה". לעומת זאת בשוק המשומשות הישנות, שאינו מושפע ישירות מקצב מכירות המכוניות החדשות ניכרת עליה בכמות מודעות המכירה.

 

"הסיבה לעליה בכמות מודעות המכירה של המכוניות הישנות נובעת ממספר גורמים", מסביר תומר דותן, מנכ"ל רשת הטרייד אין אוטו דיל: "ראשית רוב ימי העסקים בחודש זה בוטלו לטובת החגים, מה שניטרל את יכולתם של המפרסמים למכור את המכוניות במהירות. שנית משרדי הרישוי לא פעלו בחגים ולכן הציבור לא יכול היה לבצע בירורים על בעלויות של מכוניות. מעבר לזאת הציבור מאמין שבאופן מסורתי מחירי המכוניות המשומשות יורדים באופן דרסטי בינואר.

 

כתוצאה מכך בעלי מכוניות רבים שהזמינו מכוניות חדשות העדיפו לפרסם את מכוניתם במהרה ואפילו להישאר ללא רכב, ובלבד שלא יספגו את ירידת מחיר המחירון בינואר". לדברי שמאי הרכב לוי יצחק העלייה בכמות מודעות המכירה באוקטובר נובעת מכך שבעלי מכוניות רבים לא הצליחו להיפטר ממכוניתם עקב ירידות בביקושים, מה שמנע מהם להסיר את מודעות המכירה. בנוסף אותם בעלי מכוניות פרסמו את רכבם פעם אחר פעם משזה לא נמכר.

 

בכל הנוגע למכוניות מדגמים נפוצים בחברות הליסינג, הסברה בענף היא שמדובר בהצפה של השוק: "חברות הליסינג בלחץ והן נפטרות ממלאים באמצעות סוחרים. חלק מן הסוחרים מפרסמים את המכוניות בלוחות המקוונים באמצעות התחזות למוכרים פרטיים והדבר מעלה את כמות המודעות", מסר לכלכליסט גורם בכיר בענף.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x