$
משפט

הסדר טיעון שלישי בפרשת הירשזון: דוד כהן יואשם במעילה בהיקף של 5.5 מיליון שקל

כתב האישום המקורי כנגד כהן, אחד הנאשמים בפרשת הסתדרות העובדים הלאומית וניל"י, כלל מעילה בסך 6.5 מיליון שקל. כהן יואשם בנוסף בגניבה בידי מנהל, בהלבנת הון וגניבת המחאות בסך מאות אלפי שקלים. שני הסדרי טיעון הכוללים גם מאסרים בפועל כבר נחתמו עם מעורבים נוספים בפרשה

הדר קנה 18:2026.10.08

הסדר טיעון שלישי נחתם היום (א') בפרשת אברהם הירשזון. ההסכם נוגע לדוד כהן, אחד הנאשמים בפרשת המעילה בהסתדרות העובדים הלאומית, בה מואשם גם שר האוצר לשעבר הירשזון. דוד כהן הינו אחיו של עובדיה כהן ,שהסדר טיעון בעניינו נחתם גם כן, לפני כשבועיים.

 

אברהם הירשזון מואשם,

כי בעת שכיהן כיו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, בין השנים 1998-2005, קשר קשר עם עובדיה כהן, לשעבר מנהל הכספים של הע"ל, לגנוב כספים מהע"ל ומעמותת ניל"י, עמותה המפעילה רשת של גני ילדים ומעונות יום, שהיתה בבעלות הע"ל ובשליטתה. הירשזון מואשם כי במהלך השנים גנב מגופים אלה כספים בהיקף של 4 מיליון שקל, מתוכם 2-2.5 מיליון שקל שעברו, עפ"י כתב האישום, היישר לכיסו.

 

על פי הסדר הטיעון שנחתם היום, יחזור דוד כהן מכפירתו באשמה ויודה בסעיפי האישום, שחומרת חלקן תופחת במסגרת כתב האישום המתוקן. בסעיף המעילה, בה הואשם כהן במעילה בגובה של 6.5 מיליון שקל, יופחת סכום האישום לכ-5.5 מיליון שקל. בנוסף, יבוטל סעיף האישום הנוגע למרמה והפרת אמונים בתאגיד, אך כהן יואשם בגניבה בידי מנהל, הלבנת הון, זיוף מסמך ושימוש במסמך מזויף. אישום נוסף כנגדו יהיה גניבה של המחאות בסך 860 מיליון שקל. במסגרת הסדר הטיעון לא סוכם בין הצדדים על עונש.

 

כאמור, הפרקליטות כבר הגיעה להסדרים עם נאשמים מרכזיים בפרשה: אחד מהם נוגע לאישומים כנגד מנהלת הכספים בהע"ל, רונית גרטי, שהודתה והורשעה בהעברת כספים שלא כדין להירשזון. בית המשפט גזר עליה שישה חודשי עבודות שירות והיא תעיד כנגד הירשזון במשפטו.

 

בנוסף, הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון גם עם עובדיה כהן, ששימש ראש אגף הכספים בהסתדרות ויו"ר עמותת נילי. כהן הוא העד המרכזי בפרשה וסעיפי האישום נגדו כוללים גניבה והלבנת הון. על פי ההסדר הוא ירצה ארבע שנים ושמונה חודשים של מאסר בפועל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x