$
משפט

נדחתה עתירת דפוס בארי כנגד HP

החברה תוכל להמשיך ולנהל משא ומתן עם משרד הפנים לצורך הנפקת תעודות זהות חכמות. בארי עתרו כנגד ההחלטה לאשר את המו"מ ללא מכרז, וביקשו להיות חלק ממנו

איתי הר אור 19:2706.10.08

בית המשפט המחוזי בירושלים, בראשות השופט יורם נועם, דחה אתמול (א') את עתירת דפוס בארי נגד החלטת ועדת הפטור של ועדת המכרזים במשרד הפנים, החלטה שאפשרה למשרד הפנים לנהל משא ומתן עם חברת HP, לצורך הנפקת תעודות זהות חכמות בהליך הפטור ממכרז.

 

ועדת הפטור שבמשרד הפנים אישרה
בחודש יוני לקיים הליך של משא ומתן עם HP ללא חובת מכרז, לאחר שהמכרז להנפקת תעודות זהות "חכמות" נפסל. HP עמדה בתנאי הסף של המכרז טרם בוטל.

 

דפוס בארי, שיוצג בידי משרד עו"ד ארדינסט בן נתן, הלין על החלטת ועדת הפטור בדבר מתווה זה וטען כי יש לתקן את החלטת ועדת הפטור  וכי יש לנהל הליך שבו יקוים משא ומתן בו תוכל להשתתף גם היא, ללא מתן יתרון כלשהו ל HP. לחילופין ביקש דפוס בארי לבטל את החלטת ועדת הפטור בטענה כי זו מנוגדת לדין ואינה סבירה באורח קיצוני. דפוס בארי טען עוד כי בהצעתה של HP נפלו פגמים מהותיים, בין השאר בכך שמערכת ההפעלה אינה עומדת בתנאי הסף הנדרשים, וכי ממילא משבוטל המכרז, בוטלו גם תנאי הסף שבו.

 

בית המשפט קבע כי החלטת ועדת הפטור לנהל בשלב הראשון משא ומתן רק עם HP, ניתנה בסמכות, במסגרת שיקול הדעת שהוענק לוועדת המכרזים ולוועדת הפטור, וזאת לאחר שנשקלו השיקולים הרלוונטיים ונערך דיון מקיף וממצה בנסיבות המכרז. בית המשפט קבע עוד כי לא נפל פגם בהחלטת ועדת הפטור לנהל את המשא ומתן, לפחות בשלב הראשון, על בסיס עמידה בתנאי הסף של המכרז, אף שמכרז זה לא צלח.

 

 

בית המשפט דחה את עתירת דפוס בארי וחייב אותו לשלם הוצאות משפט בסך 80 אלף שקל בתוספת מע"מ למדינה ול- HP.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x