$
משפט

מנכ"ל חפציבה לשעבר, בועז יונה, הורשע ויישלח ל-7 שנות מאסר

יונה הודה בביצוע שורה ארוכה של עבירות פליליות חמורות שהביאו לקריסת הקבוצה. יונה אמר בדיון: "עשיתי טעות, ואני מבקש מהם סליחה"

איתי הר אור 11:1506.10.08

מנכ"ל קבוצת חפציבה לשעבר, איש העסקים בועז יונה, הודה והורשע הבוקר במסגרת עסקת הטיעון, בבית המשפט המחוזי בירושלים, בביצוע העבירות שהביאו לקריסת קבוצת חפציבה. יונה הודה בביצוע שורה ארוכה של עבירות פליליות חמורות, ויישלח ל 7 שנות מאסר בפועל. יונה אמר בדיון "עשיתי טעות, ואני מבקש סליחה".

 

בועז יונה. מצטער בועז יונה. מצטער צילום: אוראל כהן
רוכשי הדירות שנכחו בדיון ושנפגעו מקריסת חברת הבנייה, השמיעו כלפי יונה גידופים, בין היתר קראו לעברו: "אנחנו כל החיים נסבול, לקחת לנו את כל הכסף, אנחנו לא סולחים". הם הביעו את מורת רוחם מעסקת הטיעון עליה חתם יונה בטענה כי זו נחתמה בחופזה וכי אינה משקפת את הגמול הראוי למעשיו של יונה.

 

יונה הודה והורשע בביצוע העבירות במסגרת עסקת טיעון, שנחתמה שעות ספורות לאחר נחיתתו בישראל. על פי ההסדר, שהוצג בבית המשפט, הצדדים יעתרו לבית המשפט להטלת עונש מוסכם של 7 שנות מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי.

 

אשר לנזקים הכלכליים שנגרמו עקב קריסת החברות, הוסכם כי יונה ישלם לנפגעים בסכום של 4 מיליון שקלים, שיועבר למנהל המיוחד שמינה בית המשפט לדון בעניין חפציבה, עו"ד יצחק מולכו. על-פי הסדר הטיעון, "הסכום יגויס ממקורביו של יונה, ואינו נמנה על הנכסים שבידי המנהל המיוחד או שיכולים להיות בידיו".

 

נגד יונה הוצא צו מעצר ישראלי ובינלאומי בשנה שעברה בעקבות קריסת חברת הבנייה חפציבה ורבות מהחברות הבנות שלה. בסוף אוגוסט 2007 נתפס בועז יונה ונעצר בסמוך למילאנו על ידי משטרת איטליה וביוני הוסגר לישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x