משפט

יוסי שלי מואשם בהגשת תצהירים כוזבים בעניין חברותו בליכוד

יו"ר דירקטוריון רשות הדואר לשעבר הגיש, על פי כתב האישום, הצהרות כוזבות בשלוש הזדמנויות שונות, בעניין זיקתו לאישים פוליטיים או למפלגות. שלי היה מעוניין לקבל המינוי לדואר, אך במקביל - עפ"י האישום - עסק בפוליטיקה, בגיוס פעילים ובארגונם במסגרת הליכוד

איתי הר אור 18:1914.09.08

"עדכון מיום 20/8/13:

בהחלטה מיום 6.6.12 קיבל ביהמ"ש הסדר טיעון לפיו כתב האישום המקורי תוקן, באופן בו נמחקו האישומים בדבר מתן עדות שקר וקבלת דבר במרמה ומר יוסי שלי הואשם בעבירה של הפרת חובה חקוקה. ביהמ"ש קבע כי מר יוסי שלי ביצע את העבירה נשוא האישום המתוקן. ביהמ"ש נמנע מלהרשיע את מר שלי בביצוע העבירה אך נקבע כי במשך 3 שנים יהיה מנוע מלכהן בתפקידים שפורטו בכתב האישום המתוקן".

 

לבית משפט השלום בירושלים הוגש בשבוע שעבר כתב אישום נגד יוסי שלי, לשעבר יו"ר דירקטוריון רשות הדואר, שהיה פעיל פוליטי בליכוד עשרות שנים. על-פי כתב האישום, בעת הליך מינויו, הגיש שלי שלושה תצהירים כוזבים לוועדת המינויים, שתפקידה לבחון האם למועמד יש זיקה אישית, עסקית, או פוליטית לשר משרי הממשלה, או למפלגה ממפלגות הקואליציה.

 

שלי. לא ידוע לו על כתב אישום שלי. לא ידוע לו על כתב אישום צילום: צביקה טישלר

שלי מואשם בעבירות של שבועת שקר וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, לאחר שעל-פי כת האישום, הצהיר כי אין לו זיקה פוליטית וזאת על אף שהיה פעיל בבחירות המקדימות מטעם הליכוד בשנת 2002.

 

על-פי האישום, בחודשים שקדמו לבחירות המקדימות למרכז הליכוד ולסניפי הליכוד, עמד בראש קבוצת מתפקדי ליכוד המכונה "קבוצת יוסי שלי", והתכוון להגיש מועמדות לתפקידים ציבוריים. שלי מינה אדם בשם אבי מוסקוביץ כמרכז הפעילות הפוליטית של הקבוצה, וזאת על מנת לאפשר לעצמו להתמודד על תפקידים ציבוריים, תוך הצגת מצג כוזב.

 

"למעשה", טוענת הפרקליטות, "המשיך הנאשם כל העת להיות מעורב בפוליטיקה, לגייס פעילים, להפנותם למוסקוביץ ולהנחותו כיצד לפעול מולם ומול ראשי הקבוצות האחרות".

 

שלי, המתמודד בימים אלה על רשות עיריית באר שבע, מואשם בהגשת תצהירים כוזבים בשלוש הזדמנויות שונות: הראשונה, באוגוסט 2002, במסגרת שאלון לבחינת מועמדותו לתפקיד מנכ"ל רשות הדואר, בו נשאל, בין היתר, על "זיקה או קשר אישי או פוליטי כלשהו לשר" והשיב - "אין". שלי אף נשאל האם קיים "פעילות במסגרת מפלגה ממפלגות הקואליציה שאינה מפורטת לעיל" וגם על שאלה זו השיב – "לא".

 

בתצהיר שני וזהה לראשון, שאותו מילא שלי בנובמבר 2003, מואשם שהשיב תשובות זהות. בהזדמנות נוספת, באוקטובר 2002, בין מילוי השאלון הראשון למילוי השאלון השני, מואשם שלי כי נתבקש על ידי היועצת המשפטית של ועדת המינויים, עו"ד רוני טלמור, לפרט כל פעילות שלו בשנה האחרונה הקשורה למפלגת הליכוד, וזה השיב בתצהיר, כי "לא עסקתי ואינני עוסק בגיוס מתפקדים לליכוד ולא הייתי מעורב במערכת הבחירות בליכוד".

 

על-פי כתב האישום, "בתאריך 3.12.03, ולאחר שקיבלה את תשובותיו של הנאשם לשאלון הראשון, השאלון השני והתצהיר, החליטה ועדת המינויים לאשר את מינויו של הנאשם ובעקבות זאת מונה הנאשם למנכ"ל רשות הדואר".

 

לטענת הפרקליטות, באמצעות עו"ד יעל פרידמן מפרקליטות מחוז ירושלים, "במעשיו אלה, מסר הנאשם ביודעין שלושה תצהירי שקר וניסה לקבל במרמה את מינויו לתפקיד מנכ"ל רשות הדואר וקיבל במרמה את הנחת דעתה של וועדת המינויים לכך שלא הייתה לו זיקה פוליטית".

 

יוסי שלי מסר ל'כלכליסט' כי: "לא ידוע לי על הגשת כתב אישום ולא קיבלתי לידי את כתב האישום. כל שידוע לי, כי מדובר בחקירה משנת 2002. אני מבין שמישהו החליט להעניק לי מתנה לראש השנה הקרב ובא. אני מאוד מופתע מעצם הידיעה, במיוחד בעיתוי זה, פחות מחודשיים לבחירות לראשות העיר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x