$
משפט

המשטרה תחקור את "מעריב" על הוצאת הפתק של ברק אובמה מהכותל

הפתק שהטמין המועמד לנשיאות ארה"ב הוצא מהכותל ותוכנו פורסם. המשנה לפרקליט המדינה החליט שיש מקום לפתוח בחקירה, בשל חשד לעבירה על חוק הגנת הפרטיות וחוק השמירה על המקומות הקדושים

מארק שון 17:2704.09.08
המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן, הנחה היום (ה') את משטרת ישראל לפתוח בחקירה של "מעריב" בנושא פרשת פרסום הפתק שהטמין הסנטור ברק אובמה בין אבני הכותל, במהלך ביקורו בישראל.

 

ב-25 ביולי השנה פורסמה ב"מעריב" ידיעה שכותרתה "הפתק של אובמה", אליה

צורפה תמונת הפתק, אשר עפ"י הפרסום נלקח מבין אבני הכותל ע"י אזרח, לאחר שהסנטור הטמינו בין האבנים. למחרת פורסם במהדורות החדשות המרכזיות סרט ובו מצולם אדם מחטט בין אבני הכותל, נוטל פתקים ופותח אותם. ברקע נשמע קול אישה שנוזף בו ואומר שמעשיו הם "חילול השם".

 

בתלונה שהגיעה אל הפרקליטות נטען כי נטילת הפתק מבין האבנים ופרסומו בתקשורת פגעו בצנעת הפרט של הסנטור אובמה ובכבודו, פגעו ברגשותיהם של ציבור המתפללים ושאר המבקרים בכותל וכן פגעו במעמדו של הכותל בעיני הבריות.

 

עוד נטען, כי כל מי שמניח פתק בכותל מניח כי מדובר במידע חסוי שלא יפורסם. הימנעות מנקיטת הליכים פליליים בעקבות פרסום הפתק של אובמה, כך על פי הפרקליטות, עלולה לעודד את התופעה הפסולה, תוך הפיכת הכותל למקור אינסופי של ידיעות בנוגע למפורסמים מישראל והעולם.

 

לאחר בדיקת התלונה הגיע המשנה לפרקליט המדינה למסקנה כי יש מקום לפתוח בחקירת המקרה, המעורר חשד לביצוע עבירה על חוק הגנת הפרטיות וחוק השמירה על המקומות הקדושים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x