$
משפט

עובדי בורגראנץ' יקבלו מקדמות שכר

החברות פז ונטו הודיעו כי יעבירו כמיליון שקל כל אחת כדי לממן את תשלום המקדמות לעובדים והפעלת הרשת בשבועות הקרובים

ענת רואה 13:1624.08.08

כונס הנכסים הזמני של רשת בורגראנץ', עו"ד שלמה נס, מבקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר תוכנית להפעלת הרשת למשך החודש הקרוב.

 

בהתאם לתוכנית יגויסו כ-2.5 מיליון שקל - רובם מחברות פז, הבעלים לשעבר של בורגראנץ' שלה חייבת הרשת 15 מיליון שקל, וספקית הבשר נטו. סכום

זה ישמש לתשלום מקדמות לעובדי בורגראנץ' שלא קיבלו את שכרם. כמו כן, עובדים אשר לא נדרשים לצורך הפעלת הרשת יפוטרו או יוצאו לחופשה ללא תשלום. בבקשה נכתב כי 80% מהעובדים הם בני נוער, וכי הסכום שישולם כמקדמה עומד על 980 אלף שקל.

 

יצוין כי רק ביום רביעי שעברהודיעו נס והמפרק הזמני עו"ד שאול ברגרזון, כי העובדים לא יקבלו את משכורות אוגוסט.

 

לפי הנכתב בבקשה, מניסיון העבר של מנהלי החברה עולה כי מיד עם סיום חופשת הקיץ, בתחילת ספטמבר, קיימת ירידה קבועה ומשמעותית במחזורי המכירות. לפיכך, ימים אלה הם קריטיים למקסום ההכנסות בתקופת ההפעלה.

 

"כל יום שחולף מבלי שסניפי החברה מופעלים, הוא בגדר הפסד של ממש. חבל על כל יום שחולף שבו לא מופעלים סניפי הרשת", טוען הכונס הזמני.

 

לטענת עו"ד נס, כדי לשמר את פעילותה כ"עסק חי" ולאפשר את מכירתה, הרשת חייבת לשלם בכל מקרה דמי שכירות בגין סניפיה. אי הפעלה של סניפים הממוקמים בקניונים ומרכזי קניות, למשל, עלולה ליצור לכאורה עילה לביטול הסכמי השכירות, נטען.

 

בבקשה נטען כי הפעלת הרשת כמבוקש בבקשה זו, תניב הכנסות שיצמצמו בכמיליון שקל את העלויות שהיו נדרשות בכל מקרה, גם אם הרשת לא תופעל. לפי התוכנית, יופעלו 24 סניפים מתוך 50 הסניפים הקיימים של הרשת. המדובר בסניפים היותר רווחיים, לרבות אלו המופעלים בקניונים. לגבי יתר הסניפים, נמשכת בחינת היתכנות הפעלתם.

 

בבקשה נכתב עוד לצורך יישומה של תוכנית ההפעלה נדרשת העסקת חלק מעובדי החברה, שמרביתם בני נוער. העובדים הבהירו כי במידה שלא ישולם להם חוב החברה כלפיהם בגין שכר עבודתם ביולי 2008, לא ישובו לעבודה. במקרה כזה לא ניתן יהיה להפעיל את סניפי החברה, כיוון שלא ניתן להכשיר עובדים חדשים בפרק זמן סביר.

 

לפי הפירוט בבקשה, מבדיקה ראשונית שערכו עו"ד נס והמפרק הזמני עו"ד שאול ברגרזון עולה כי העלויות שיידרשו בכל מקרה, גם אם הרשת לא תופעל, יעמדו על כ-1.25 מיליון שקל לחודש הקרוב - לצורך תשלום שכירות והוצאות נוספות. הפעלת החברה, נכתב, תניב הכנסות של כמיליון שקל ותצמצם את העלויות.

 

בנוסף למימון שיעמידו פז ונטו, כתב עו"ד נס כי הוא מנהל מו"מ עם גורמים נוספים אשר ייתכן שיגויסו לצורך העמדת אשראי. תנאי להעמדת המימון הוא כי האשראי שיועמד לצורך תוכנית ההפעלה האמורה ייפרע מתוך המקורות שיצטברו בקופת המבקשים כחוב בעל עדיפות ראשונה בהחזר.

 

יצוין כי נס מונה לתפקיד הכונס לבקשת פז. ברגרזון מונה לתפקיד המפרק הזמני של הרשת הקורסת, בעקבות בקשות שהגישו נטו והעובדים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x