$
משפט

לאחר חמש שנות חקירה: הוגשו כתבי אישום נגד גזבר קיבוץ שפיים ואשתו

יהודה דורון, שהיה בעבר מורשה חתימה בחשבונות השונים של הקיבוץ, נאשם כי באמצעות שימוש בכרטיסי אשראי, העברות בנקאיות ושיקים של הקיבוץ העביר לחשבונותיו כ-15 מיליון שקל בסך הכל. בין השאר, מואשמים בני הזוג ברכישת בית בקיסריה בחלק מהכספים שנגנבו

מארק שון 17:2228.07.08

כתבי אישום חמורים הוגשו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יהודה דורון, ששימש במשך שנים גזבר קיבוץ שפיים, ואשתו קתרינה. כתב האישום כולל אישומים של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומספר עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

בשנים 1996-2002 היו דורון ואשתו חברי קיבוץ שפיים, כאשר דורון שימש כמנהל מערכות מידע בקיבוץ. במסגרת תפקידו, היה מעורב דורון בכל הנוגע לניהול החשבונות בקיבוץ והיה מורשה חתימה בשני חשבונות בנק שונים.

 

מכתב האישום עולה, כי דורון השתמש בפנקסי שיקים מהחשבון העסקי של הקיבוץ והעביר לחשבונו הפרטי סך כולל של כ-1.9 מיליון שקל. באוקטובר 1997, אף השתמש הזוג בחלק מהכספים שנגנבו מהקיבוץ לצורך רכישת בית בקיסריה, זאת כאשר דורון מציג מצג כוזב לחברי הקיבוץ, לפיו רכש את הבית בסיוע בן דודו.

 

דורון. 15 מיליון שקל ב-6 שנים דורון. 15 מיליון שקל ב-6 שנים צילום: מאיר פרטוש

דורון אף נאשם, כי כאשר מונה לנאמן בחשבון נאמנות אליו העביר הקיבוץ חלק מעסקיו, העביר סכום של כ-5.5 מיליון שקל מחשבון הנאמנות לחשבונה הפרטי של אשתו, קתרינה. עוד מתברר, כי הזוג השתמש בכרטיסי אשראי ובשיקים שהיו רשומים כולם בחשבון הנאמנות.

 

בין השנים 1996-2002 הכניס דורון לחשבונו, מכספי הקיבוץ, כך לפי כתב האישום, כ-15 מיליון שקל מפעולות המרמה, זאת ללא כל דיווח למס הכנסה ותוך כוונה לחמוק ממס.

 

חקירת המשטרה בעניין החלה בשנת 2003. עו"ד טל בננסון אמר היום לכלכליסט, כי דורון פנה אליו היום לאחר נתק של הרבה זמן. "אני הבאתי אותו בזמנו מפינלנד במסגרת הסדר שהגענו אליו, חקרו אותו ומאז כלום. פתאום עכשיו, אחרי חמש שנים", אומר בננסון, "מוגש כתב אישום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x