$
משפט

בעקבות החקירה ברשות ני"ע: רונן קריסטל נתבע בסך של 3.3 מיליון שקל

בעל השליטה בג'ולקס נחקר בתחילת השבוע ברשות ניירות ערך בחשד להטעיית משקיע, למרמה ולהפרת אמונים בתאגיד. כעת טוען איש עסקים כי הילווה לקריסטל 5 מיליון דולר לרכישת השליטה בחברה ודורש את החזר ההלוואה באופן מיידי

מארק שון 20:2510.07.08

איש העסקים רונן קריסטל ממשיך להסתבך: כתב תביעה על סך 3.3 מיליון שקל הוגש היום (ה') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגדו ונגד חברת ט.ר. אביחי השקעות, חברה בבעלותו, המחזיקה בשליטה בחברה הציבורית ג'ולקס שוקי הון.

 

בכתב התביעה, שהוגש בסדר דין מקוצר ע"י עו"ד יעקב אנוך,

טוען איש העסקים אליהו אביטל, כי קריסטל שכנע אותו להלוות לו לזמן קצר למעלה מחמישה מיליון דולרים, לשם רכישת השליטה בג'ולקס. לדברי אביטל, קריסטל טען בלהט כי כשמושכות השליטה בג'ולקס בידיו, הוא יוכל להקפיץ את ערך מניתה תוך זמן קצר, ולהחזיר את קרן ההלוואה, כשריבית נאה בצידה.

 

מכתב התביעה עולה, כי תוך זמן קצר ביותר החל קריסטל לרוקן את קופת ג'ולקס לצרכיו האישיים, כשהוא מביא את החברה אל סף פשיטת רגל.

 

לפני מספר ימים פורסם ב"כלכליסט", כי הנהלת ג'ולקס גילתה שקריסטל, שרק לפני חודשיים רכש את השליטה בחברה, משך ממנה 4.25 מיליון שקל ללא היתר וכן שיעבד נכסים של החברה בהיקף 4.16 מיליון שקל לטובת פעילות עסקית פרטית. לטענת הנהלת החברה, קריסטל גם עשה שימוש בנכסיה בהיקף של יותר מ-8 מיליון שקל ללא אישור.

 

קריסטל נחקר השבוע במשך כמה שעות על ידי חוקרי רשות ניירות ערך, בחשד לעבירות של דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר, קבלת דבר במרמה ובחשד למרמה והפרת אמונים בתאגיד. הוא הובא בפני שופט בית משפט השלום, ששיחרר אותו בערבות בתנאים מגבילים. ברשות טוענים כי משיכות כספים אלו והעמדת הערבויות לא דווחו לציבור המשקיעים ולא אושרו בדירקטוריון החברה כעסקה חריגה עם בעל השליטה.

 

בחזרה לתביעת איש העסקים אביטל: בעקבות פרסום פרשת החקירה ברשות ני"ע, זה דורש את הפרעון המיידי של ההלוואה. רונן קריסטל טרם הגיב לבקשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x