$
דעות

לעובדי הדואר אין תחליף

עובדי הדואר יוצאים לחופשה ולכן חלק מהסניפים יפעלו במתכונת קיץ. זה לא היה קורה למשל בחברת סלולר, כי בענף זה ישנה תחרות וכל לקוח חשוב

שלומי דונר 14:0601.07.08

"לרגל חופשות הקיץ של העובדים יחולו שינויים בשעות הפתיחה של חלק מהסניפים". במלים אלו נפתחה הודעה לעיתונות של אחד הגופים הגדולים בארץ, שמעסיק מאות עובדים וכל אזרח במדינה נזקק לשירותיו.

 

לא, זו לא בדיחה. זה אפילו עצוב. אבל ככה זה כשאתה מונופול ויכול להרשות לעצמך
לעשות דברים שאף חברה פרטית לא תעז לעשות. מי שהוציא את ההודעה הזו היא חברת הדואר, שהודיעה, ואני מצטט, כי "החל מה-1 ליולי 2008 ועד לסוף אוגוסט יפעלו חלק מסניפי הדואר במתכונת קיץ – כלומר יפעלו ברציפות עד השעה 15.00 ולא יפתחו אחר הצהרים". להזכירכם: הסיבה לכך היא חופשות קיץ של עובדים.

 

המשמעות: אם אתם אנשים עובדים, ולא יצאתם לחופשה במהלך הקיץ כמו רבים מעובדי הדואר (שאין להם תחליף, מתברר), אבל אתם ממש צריכים לשלוח מכתב רשום, או לקנות בול, או לעשות כל פעולה אחרת שעושים בדואר, תיאלצו לפנות זמן במהלך שעות העבודה. למה? כי עובדי הדואר בחופשה.

 

תארו לעצמכם שאחת מחברות הסלולר היתה מודיעה ששירות הלקוחות שלה לא יפעל אחר הצהריים כי העובדים בחופש. זה לא יקרה, כי יש תחרות וכל לקוח חשוב. אבל כשאין תחרות, ואתה מונופול, הלקוחות אמנם חשובים, אבל העובדים הרבה יותר. תשאלו את תושבי המושבים והקיבוצים בארץ שלא קיבלו דואר מספר שבועות בשל עיצומים של העובדים, וגרמו לרבים נזקים כספיים כבדים. כי אלטרנטיבה אין בנמצא.

 

ססמה ידועה בשוק העבודה היא שלכל עובד יש תחליף. לעובדי הדואר, מסתבר, אין.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x