$
תיירות

שר הפנים מקדם את פרויקט הדרכון הביומטרי

שטרית סייר השבוע במפעלי המדפיס הממשלתי בירושלים, שיהיה אמון על הפקת הדרכונים החדשים. בתחילת החודש הגיש השר תזכיר חוק ממשלתי שמעגן בחקיקה את פרויקט הדרכונים הביומטריים

שאול אמסטרדמסקי 12:2818.06.08

שר הפנים, מאיר שטרית, מקדם את פרויקט הדרכונים הביומטריים לתושבי ישראל. שטרית סייר השבוע במפעלי המדפיס הממשלתי בירושלים, ביחד עם מנכ"ל משרדו, אריה בר, וכן ראש מינהל האוכלוסין, יעקב גנות. המדפיס הממשלתי הוא זה שיהיה אמון על הפקת הדרכונים החדשים.

 

בתחילת החודש

הגיש שטרית תזכיר חוק ממשלתי שמעגן בחקיקה את פרויקט הדרכונים הביומטריים. על פי תזכיר החוק, בדרכונים החדשים ישולב מידע ביומטרי אודות אזרחי המדינה ושוטרי הגבולות יוכלו ליטול טביעות אצבע מן העוברים במעברי הגבול.

 

שימוש בדרכון ביומטרי אמור לקצר את זמן ביקורת הדרכונים בנמלי התעופה ולהקשות על זיוף דרכונים.

 

על פי הערכות משרד הפנים, הפרויקט יוכל לצאת לדרך בתוך שבעה חודשים מסיום תהליך החקיקה. במסגרת הפרויקט יונפקו כמיליון דרכונים חדשים מדי שנה, זאת לעומת 750 אלף דרכונים שמונפקים כיום, בעיקר במקרים של חידוש דרכון והחלפת דרכון אבוד. טרם נקבעה הערכת עלות תקציבית לפרויקט.

 

שטרית מסר, כי "עם הפקת הדרכון לאזרחים יתקצר עד מאד זמן הכניסה והיציאה של הנוסעים בין מדינות העולם. ראוי לציין כי לא מעט מדינות, כולל ארצות הברית, שוקלות לבטל את החובה באשרת כניסה לנושאי דרכונים שעברו לשימוש בדרכונים הביומטריים".

 

מוקדם יותר במהלך השבוע דחתה ועדת הכספים העברה תקציבית בסך 7 מיליון שקלים לטובת הפרויקט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x