סגור

פפר יאפשר ללקוחותיו לרכוש מטבעות דיגיטליים

הבנק הדיגיטלי מבית לאומי הוא הראשון במערכת הבנקאות הישראלית שיציע את השירות, וישתף לשם כך פעולה עם חברת Paxos האמריקאית; פפר ידאג לניכוי מס במקור, כך שהסוחרים לא יצטרכו להגיש דו"ח שנתי

הבנק הדיגיטלי פפר (Pepper) יציע ללקוחותיו מסחר במטבעות קריפטו. הבנק, מבית לאומי, ישיק את השירות בשבועות הקרובים לאחר אישורו של בנק ישראל. פפר מתחייב כי בהמשך השירות יינתן גם ללקוחות לאומי.

פפר יהיה הבנק הישראלי הראשון שמציע ללקוחותיו שירות מסחר במטבעות דיגיטליים, כאשר המסחר ייעשה דרך Invest Pepper, אפליקציית ההשקעות שלו. השירות החדש הוא תולדה של שיתוף פעולה שסוכם לאחרונה בין קבוצת לאומי לבין חברת Paxos האמריקאית. בשלב הראשון שיתוף הפעולה יכלול מסחר בביטקוין ואת'ריום.
לקוחות פרטיים נתקלים בקשיים תפעוליים משמעותיים במסחר במטבעות דיגיטליים שמביאים לחסמי כניסה גבוהים עבור משקיעים מהשורה. קשיים אלו אף הוחמרו בשנה אחרונה עם הכנסת המטבעות הדיגיטליים לצו איסור הלבנת הון ומימון טרור.
לפי קביעת הפיקוח על הבנקים, על בנק להמיר מטבעות דיגיטליים לכדי מטבעות רגילים בחשבון רק לאחר בדיקה של מסלול הקנייה והמכירה. בעקבות כך לקוחות שקנו מטבעות אינם יכולים לממש אותם או להפקיד את הכסף בחשבון הבנק שלהם, בין השאר אם הרכישה התבצעה דרך זירות מסחר וברוקרים שאינם מפוקחים, ומקור הכסף אינו ברור.

1 צפייה בגלריה
מטבע ביטקוין וירטואלי
מטבע ביטקוין וירטואלי
ביטקוין
(צילום: בלומברג)
פפר אמור להבטיח פעילות קנייה ומכירה במעגל סגור דרך Paxos וכך לפשט את המהלך. בנוסף פפר ידאג לניכוי מס במקור כך שהסוחרים לא יצטרכו להגיש דו"ח שנתי, בניגוד למסחר מחוץ לבנק. העמלות עבור המסחר והטיפול מול רשויות המס יפורסמו בהמשך על ידי הבנק.
פפר הוא המוסדי השני הגדול שמכריז כי יאפשר ללקוחותיו מסחר במטבעות קריפטו בצורה מוסדרת. אלטשולר שחם, בית ההשקעות עם חברת הגמל הגדולה בישראל, הציע בסוף השנה שעברה פתרונות מוסדרים לרכישת ביטקוין ואת'ריום דרך החברה-הבת שלו אלטשולר שחם הוריזן. לפפר אין סכום עסקה מינימלי, בעוד באלטשולר שחם סכום זה עומד על 5,000 דולר. בנוסף פפר מספק את השירות לכלל הלקוחות, בעוד אלטשולר שחם מציע זאת רק ללקוחות כשירים.
אורי נתן, מנכ"ל פפר: "אנחנו גאים להיות הראשונים במערכת הבנקאית בישראל, ומהבודדים בעולם, שמציעים ללקוחותינו לסחור במטבעות קריפטו באופן פשוט, בטוח ואמין, ללא צורך להוריד ארנק, וללא צורך להתנהל מול רשויות המס. מדובר במהלך משנה משחק שפותח ללקוחותינו צוהר לעולם הבא של ההשקעות ולבנקאות העתיד".