$
חדשות טכנולוגיה

"משרד הפנים לא מילא אחר הוראות בג"ץ בנוגע לפרסום המאגר הביומטרי"

קמפיין המאגר לא מציג את פיילוט התוכנית כוולנטרי וככזה שסירוב להשתתף בו לא יפגע בזכויות. חודש לאחר שהנחה בג"ץ את משרד הפנים לתקן זאת, עדיין מופיע הקמפיין ברשת במתכונתו המקורית

עומר כביר 17:1512.03.14

משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה עוד לא מילאו אחר הוראת בג"ץ מלפני חודש, שחייבה אותם לשנות את הפרסומים השונים הנוגעים למאגר הביומטרי - כך אומרים ל"כלכליסט" מתנגדי המאגר.

בדיון שנערך בבג"ץ באמצע פברואר חייבו השופטים את המדינה לסייג את הפרסומים למאגר הביומטרי ולתעודות הזהות החכמות. "ההחלטה היתה מאוד פשוטה, ודרשה לבצע שינויים בקמפיין של המאגר הביומטרי שנמצא עדיין באוויר גם ביוטיוב ובאתר רשות האוכלוסין וגם בלשכות האוכלוסין עצמן", אמר ל"כלכליסט" עו"ד אוריה ירקוני, שייצג את העותרים בדיון בבג"ץ.

 

עמדת רישום למאגר הביומטרי עמדת רישום למאגר הביומטרי צילום: עמית שעל

 

לדבריו, "שני הדברים המהותיים שלא מפורטים הם העובדה שמדובר בניסוי וולונטרי, שגם אם לא תשתתף בו אז הזכויות שלך לא ייפגעו; והבהרה חד משמעית שלפיה אם אתה מוציא מסמך מזהה ביומטרי, הנתונים שלך ייכנסו למאגר. בדיון בבג"ץ הוחלט שהמדינה תעדכן את הפרסומים הקיימים ותוסיף את שתי ההבהרות הללו. מאז חלף כמעט חודש וההחלטה לא קוימה".

 

הפרסומים המדוברים עדיין מופיעים ביוטיוב ובאתר רשות האוכלוסין, ולדברי ירקוני מבדיקה שביצעה התנועה לזכויות דיגיטליות, שמובילה את ההתנגדות למאגר, עולה שגם בלשכות טרם התבצע שינוי בפרסום. "חשוב להבהיר שבית המשפט קבע שהפרסומים שבאוויר לא עומדים בהוראות הצו שהמדינה הוציאה.

 

לתקן זה דבר אחד, אבל למה המדינה השאירה את הפרסומים באוויר? לא להוריד זה מעילה באמון הציבור ברשויות", אמר ירקוני. מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטות בית משפט ונערכים בימים אלה ליישום החלטת בג"ץ בנושא התיעוד והמאגר הביומטרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x