$
מכשירים ומדריכים

אייפון קילר? המפרט של מוטו X המסתורי חושף טלפון בינוני למדי

אתר The Verge חושף את הפרטים הטכניים של הטלפון החדש מבית מוטורולה וגוגל שהיה אמור להיות מהפכני - מעבד דו-ליבתי בלבד, מסך 4.5 אינץ' ותגית מחיר נמוכה

נמרוד צוק 11:2121.07.13

המפרט של המוטו X, הטלפון החכם החדש מבית מוטורולה מוביליטי, נחשף - וכצפוי, מדובר בטלפון טווח-ביניים עם יעד מחיר נמוך ויכולת התאמת המכשיר באופן אישי לכל לקוח. הוא יושק רשמית ב-1 באוגוסט באירוע בניו יורק, וצפוי להמכר אצל כל ספקיות הסלולר בארה"ב במחיר שיתחיל ב-199 דולר ללא התחייבות לחוזה. את הפרטים חשף הבלוג The Verge מגורם בעל גישה למוצר.

 

הטלפון יכלול מעבד סנאפדרגון דו-ליבתי במהירות 1.7 גיגה-הרץ כל אחת, מסך בגודל 4.5 אינץ', שני גיגה-בייט זכרון פנימי, כיסוי אחורי עשוי מסיבי קוולר - בדומה לשאר הטלפונים החדשים מבית מוטורולה - ויריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2.2 עם מעט מאוד שינויים. בכך גוגל ניפצה את השמועות לפיהן המוטו X יהיה טלפון אנדרואיד "רשמי" - כלומר, שמריץ גרסה "נקיה" של אנדרואיד, בדומה למכשירי נקסוס.

 

ליאור רון, הישראלי המנהל את פרויקט מוטו X ליאור רון, הישראלי המנהל את פרויקט מוטו X

 

בעוד שמדובר במכשיר זול, הוא יכלול מספר יכולות מיוחדות, ביניהן הפעלת המצלמה באמצעות תנועת יד מול המצלמה, זיהוי קולי מתקדם מבית גוגל שיודע ללמוד את צורת הדיבור של המשתמש וכך לשפר את רמת הדיוק, מצב צילום שיודע להפיק תמונות HDR באופן אוטומטי ותצוגה של כל ההתראות האחרונות כאשר פותחים את המכשיר לאחר פרק זמן מסוים ללא פעילות, בדומה לסמסונג גלקסי S4.

 

בדרך לסוג חדש של מוצרים

 

המוטו X הוא המכשיר הראשון שמוטורולה מייצרת תחת פיקוחה המלא של גוגל, שהשלימה את רכישתה לפני כשנה. את הפיתוח של הטלפון מנהל הישראלי ליאור רון. בניגוד למרבית הטלפונים החכמים, המכשיר ייוצר ויורכב בטקסס ולא במזרח אסיה. הקרבה של פסי היצור של המכשיר לקהל הלקוחות יאפשר לחברה להתאים את המכשיר באופן אישי לכל לקוח. בין השאר, משתמשים יוכלו לבחור את צבעי מעטפת המכשיר, ויתכן וגם להטביע עליו לוגו ולבחור את רקע מסך הבית. זאת מבלי לעכב משמעותית את זמן האספקה, שיעמוד על ימים ספורים.

 

מלבד המוטו X, מוטורולה עובדת על פי דיווחים על קו חדש של טלפונים עבור לקוחות חברת ורייזון, איתה יש לה שיתוף פעולה הדוק מזה שנים. מדובר בשלושה דגמים שיחליפו את ה-RAZR MAXX HD, ה-Droid RAZR HD וה-RAZR M הקיימים, וייקראו Droid Ultra, Droid Maxx ו-Droid Mini. מחיריהם צפויים לנוע בין 199 ל-299 דולר, והעיצוב שלהם יתבסס על זה של ה-RAZR HD - כלומר, עם דגש על עיצוב דק, קל ועמיד ומבוסס סיבי קוולר, ועם סוללה גדולה במיוחד.

 

עם רכישת מוטורולה מוביליטי קיבלה גוגל "מפת דרכים" של מוצרים עתידיים ממנה לא הייתה מרוצה במיוחד. על פי הדיווחים, המוטו X יהיה המכשיר הראשון שיוצא ומותאם לחזון של גוגל. מוטורולה מוביליטי, שנרכשה אחרי שנים של כשלונות מסחריים וצניחה בנתח השוק שלה, עדיין לא חזרה לרווחיות. גוגל מקווה כעת כי המכשיר החדש יחזיר אותה לפסים בריאים יותר כיצרנית סלולר אמריקאית ושם מותג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x