$
חדשות טכנולוגיה

אורקל ישראל עתרה לביהמ"ש נגד מכרז נימבוס לאחר הפסדה

מדובר במכרז לאספקת שירותי ענן לממשלת ישראל, שבו, לפי עתירת אורקל למחוזי המאשרת את חשיפת כלכליסט, זכו אמזון באמצעות חברת AWS וגוגל ישראל. בקשת החברה לעיון במסמכי המכרז היוקרתי היא הירייה הראשונה במאבק הצפוי סביבו

מאיר אורבך 18:1613.04.21

ענקית המחשוב האמריקאית אורקל הגישה ביום ב' עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בבקשה להאריך את מועד העיון במרכז נימבוס שבו היא הפסידה.

 

מכרז נימבוס הוא מכרז לאספקת שירותי ענן לממשלת ישראל שזכו בו, לפי הודעה שקיבלה אורקל - אמזון באמצעות חברת AWS וגוגל ישראל.

 

 

 

העתירה הוגשה נגד מנהל הרכש הממשלתי, גוגל ו-AWS, לאחר שב-8.3 בשנה זו קיבלה החברה הודעה על פסילתה במכרז וניתנו לה 31 יום להגיש עתירה. התביעה שהגישה החברה מאוששת את חשיפת כלכליסט שאמזון וגוגל הן הזוכות הגדולות במכרז.

 

ענן ענן צילום: depositphotos

 

 

על פי כתב התביעה, מכרז נימבוס יצא לדרכו כבר ב-2019 ומועד הגשת ההצעות נקבע לינואר 2021. כאמור, בתחילת חודש מרץ קיבלה אורקל הודעה שלא תעבור לשלב דירוג ההצעות בשקלול הצעת המחיר ואיכות ההצעה. מספר ימים לאחר מכן ביקשה אורקל לעיין במסמכי המכרז.

 

בקשתה של החברה לעיון במסמכי המכרז היא לכל הפחות הירייה הראשונה במאבק הצפוי סביב מכרז זה, שהוא אחד המכרזים היוקרתיים כיום בענף המחשוב המקומי ובכלל. בקשתה של אורקל להאריך את זמן העיון נדחתה על ידי מנהל הרכש ולכן נאלצה לפנות לבית המשפט ולמעשה לחשוף את הפסדה במכרז עוד בטרם הכריזה מדינת ישראל רשמית על כך.

  

 

לארי אליסון יו"ר אורקל לארי אליסון יו"ר אורקל צילום: בלומברג

 

מאורקל נמסר בתגובה לפניית כלכליסט: "אורקל פעילה מזה תקופה ארוכה במדינת ישראל. לחברתנו היסטוריה ארוכה של הנגשת חזית הטכנולוגיה לחברות וארגונים במגזר הציבורי והפרטי בישראל.

 

"למעשה, אורקל היא בפועל ספקית הענן הגלובלית הראשונה שמקימה אזור ענן מתקדם בישראל, על מנת שגופי ממשל ועסקים ישראלים יוכלו ליהנות בקלות מענן ברמת אבטחה ורמת ביצועים גבוהות במיוחד. אנו מקווים להמשיך בשיח עם נציגי הממשלה, על מנת לעזור להם להבין בדבר הערך הייחודי ששירותי הענן המתקדמים של אורקל יכולים להביא, במהירות, לפרויקט נימבוס".

x