$
תקשורת

בית המשפט: אקספון לא תוכל לנטוש ההסכם עם סלקום עד למיצוי התביעה

לאחר שהגישור בין הצדדים נכשל, החליטה השופטת חנה פלינר כי אקספון לא תוכל להתקשר בהסכם שיתוף רשתות סלולרי הנוגד את זה שיש לה עם סלקום וציינה: "סבורה אני כי סיכויי התביעה נוטים במידה מסוימת לטובת סלקום"; הדיון הבא בתביעה נקבע ליולי

אביאור אבו 17:0911.04.21

אקספון לא תוכל להתקשר בהסכם שיתוף רשתות סלולרי הנוגד את זה שיש לה עם סלקום, עד להחלטה סופית בתביעה - כך עולה מהחלטת בית המשפט המחוזי תל אביב, בהמשך לתביעה שהגישה סלקום כנגד אקספון, לאחר שזו ביקשה לבטל את הסכם שיתוף הרשתות בין השתיים.

 

השופטת חנה פלינר קיבלה למעשה את בקשת סלקום לצו מניעה זמני ואף ציינה כי "בשלב מקדמי זה של ההליך, ובמלוא הזהירות המתחייבת, סבורה אני כי סיכויי התביעה נוטים במידה מסוימת לטובת סלקום". עוד ציינה פלינר: "ככל שינתן צו מניעה זמני כמבוקש, ובסופו של יום יקבע כי ביטול ההסכם ע"י אקספון היה כדין – דומה כי סלקום תוכל לשאת בתשלום כספי, אם וככל שיוכח שאקספון ניזוקה בתקופה זו. אם וככל שתביעת סלקום תתקבל - ניתן יהא להמשיך ולהורות על אכיפת ההסכם. לעומת זאת, אם לא ינתן צו מניעה זמני, אקספון תהא רשאית להתקשר עם גורם אחר; ואם וככל שתביעת סלקום תתקבל, ברי כי הדבר יכביד באופן ממשי על ביצועו הראוי של פסק הדין". פלינר קבעה את הדיון הבא בתביעה ליולי.

 

בתחילת פברואר הגישה סלקום תביעה כנגד אקספון, לאחר שזו הודיעה על ביטול הסכם שיתוף הרשתות הסלולרי בין השתיים בשל מחלוקות שהתעוררו בין הצדדים מאז רכשה סלקום את גולן טלקום, שהייתה הצלע השלישית להסכם. בדיון שנערך שבוע לאחר מכן, קבעה השופטת כי בית המשפט לא ייתן את החלטתו בבקשה של סלקום למתן צו מניעה זמני למשך חודש, אותו ינצלו הצדדים על מנת לקיים הידברות לבירור הסכסוך באמצעות מגשר - ואם יזדקקו לזמן נוסף, יוכלו אף לבקש הארכה.

מימין: מנכ"ל סלקום אבי גבאי ובעל השליטה באקספון חזי בצלאל מימין: מנכ"ל סלקום אבי גבאי ובעל השליטה באקספון חזי בצלאל צילומים: אלכס קולומויסקי, דנה קופל

 

 

בהמשך מינו הצדדים את עו"ד מיקי צלרמאייר כמגשר ואף הגישו בקשת ארכה של שבועיים. בסוף השבוע שעבר הודיעה סלקום שהגישור לא צלח ועל כן בית המשפט הכריע בתיק על יסוד כתבי הטענות.

 

פלינר ציינה בהחלטתה הראשונית כי בעבור השירותים שיינתנו בתקופת הביניים, כלומר מתחילת הגישור, על אקספון לשלם כמתחייב על פי ההסכם. בהודעתה האחרונה לבית המשפט, ציינה סלקום כי אקספון טרם העבירה תשלום כלשהו, בניגוד להחלטת בית המשפט, וכי סך חובותיה כלפי החברה הולך ותופח מידי חודש.

 

במקביל לצו המניעה הזמני ביקשה סלקום להטיל צו עיקול על נכסי אקספון ולחייבה לשלם לה כ־34 מיליון שקל בגין סכומי עבר שהיא חייבת לה. בדיון אחר שהתקיים במפוצל מהדיון בצו המניעה, קיבל בית המשפט את הבקשה לצו עיקול בגובה הסכום המלא, במעמד צד אחד. אקספון טוענת כי צו העיקול מונע ממנה לשלם לסלקום את התשלומים השוטפים. סלקום טוענת מנגד כי ידוע לה שאקספון ממשיכה לשלם לספקים אחרים.

x