חדשות טכנולוגיה

אלון מאסק מציג: קוף שמשחק במחשב - בכוח המחשבה בלבד

ניורלינק - סטארט-אפ שתלי המוח של היזם המיליארדר - פרסם סרטון בו נראה פייג'ר, קוף מקוק עם שבבים שהושתלו במוחו, משחק ללא מגע פיזי במשחק המחשב מינד פונג. מאסק: "נאפשר לאדם משותק להשתמש בסמארטפון באמצעות המוח שלו, מהר יותר מכפי שאדם אחר משתמש באגודלים שלו"

חדשות החוץ 14:2011.04.21

 

 

ניורלינק (Neuralink), סטארט-אפ שתלי המוח של היזם המיליארדר אלון מאסק, פרסם ביום שישי סרטון בו נראה קוף משחק במשחק מחשב פשוט לאחר שהושתלה במוחו הטכנולוגיה החדשה של החברה.

 

הסרטון, באורך שלוש דקות, מציג את פייג'ר, קוף מקוק עם שבבים שהושתלו בכל צד של המוח שלו, משחק במשחק המחשב מינד פונג. הוא אמנם אומן להשתמש בג'ויסטיק, אך הוא לא היה מחובר, ונראה שהוא שלט במהלכים רק באמצעות חשיבה על הזזת היד שלו למעלה או למטה.

 

 

"המוצר הראשון של ניורלינק יאפשר לאדם משותק להשתמש בסמארטפון באמצעות המוח שלו מהר יותר מכפי שאדם אחר משתמש באגודלים שלו", צייץ מאסק ביום חמישי בחשבון הטוויטר שלו.

 

הטכנלוגיה של ניורולינק עובדת על ידי הקלטה וקידוד של אותות חשמליים מהמוח על ידי שימוש ביותר מ-2,000 אלקטרודות שהושתלו בקליפת המוח המוטורית של הקוף, ואחראית על תיאום תנועות היד והזרוע, כך לפי הקריינות שנשמעת בסרטון. "בהתבסס על הנתונים הללו, כיילנו את מכשיר הפענוח באמצעות מודל מתמטי שחישב את הקשר בין דפוסים של פעילות ניטראלית והתנועות השונות של הג'ויסטיק שהן מייצרות".  

 

מאסק היה בין מייסדי הסטארט אפ ב-2016, שמטרתו להשתיל שבבי מחשב במוח כדי לסייע בריפוי בעיות נוירולוגיות כמו אלצהיימר, דמנציה ופגיעות בעמוד השדרה. עם זאת, הטכנולוגיה נמצאת בשלבים מוקדמים של פיתוח. מאסק חשף כבר בפברואר ברשת החברתית ClubHouse כי החברה הצליחה לגרום לקוף לשחק משחקי מחשב והבטיח כי הסרטונים יפורסמו כחודש לאחר מכן. "הוא קוף שמח", הדגיש מאסק באותו הזמן וסיפר כי לחברה יש את מתקני המגורים הטובים ביותר בעולם לקופים. "אנחנו שואפים שבעתיד הם יוכלו לשחק פינג פונג דיגיטלי זה עם זה באמצעות המוח".

x