$
הייטק והון סיכון

חברת WhiteSource מגייסת 75 מיליון דולר בהובלת פיטנגו צמיחה

בסבב הגיוס של חברת הקוד הפתוח השתתפו גם המשקיעים הקודמים בחברה: M12, Susquehanna Growth Equity, ו-83North. סך כל הגיוסים של WhiteSource עומד על 121.2 מיליון דולר. לפי החברה, בשלוש השנים האחרונות היא הגדילה את מספר לקוחותיה פי 5 ונהנתה מעלייה של 800% בהכנסות

מאיר אורבך 16:0007.04.21

חברת הקוד הפתוח WhiteSource גייסה 75 מיליון דולר בסבב D, בהובלת קרן הצמיחה של פיטנגו. סבב הגיוס, בו השתתפו גם המשקיעים הקודמים בחברה: M12, Susquehanna Growth Equity, ו-83North, מעמיד את סך כל הגיוסים של WhiteSource על 121.2 מיליון דולר. חלק מההשקעה כוללת מרכיב סקנדרי אשר איפשר לחלק מעובדי החברה למכור את מניותיהם. מייסדי החברה ובעלי מניות אחרים לא השתתפו בעסקת הסקנדרי. החברה הוקמה בשנת 2011 על ידי רון רימון, עזי כהן ורמי שש, ומעסיקה כיום 250 עובדים בישראל, ארה"ב, אנגליה ושבדיה.

 

 

לפי החברה, בשלוש השנים האחרונות היא הגדילה את מספר לקוחותיה פי 5 ונהנתה מעלייה של 800% בהכנסות. צמיחה זו משקפת את הצורך העצום של חברות המפתחות תוכנה בניהול יעיל של רכיבי הקוד הפתוח שלהן. במהלך השנה האחרונה, יותר מ-70% מרכיבי התוכנה בארגוני תוכנה גדולים הפכו פגיעים יותר להתקפות. לכן, גדלה הדרישה של מפתחים להגביר את רמת האבטחה. אולם בהיעדר ידע מספיק בנושא זה, הדרישה לדרגות מוגברות של אבטחה באה לעתים קרובות על חשבון מהירות הפיתוח והבאת המוצרים לשוק. WhiteSource מגשרת על פער הידע הקיים בין מפתחי תוכנה למומחי אבטחת תוכנה באמצעות פתרון מניעתי. למעלה מ-800 ארגונים ברחבי העולם משתמשים בטכנולוגיה הייחודית של WhiteSource, כדי לאבטח את יישומי התוכנה שלהם באופן אופטימלי, מבלי להקריב את מהירות פיתוח התוכנה או את ביצועיה. עם הלקוחות של WhiteSource, נמנים בין השאר מיקרוסופט, IBM, ו-Comcast.

 

"כפי שניתן ללמוד מהתקפות שרשרת האספקה שאירעו בזמן האחרון, הצרכים של אבטחת תוכנה הפכו למורכבים יותר מאשר עצם הזיהוי של חולשות אבטחה, ודורשים כיום גם יכולת אקטיבית של תיעדוף בעיות, מניעה ותיקון אוטומטיים", אמר רמי שש, מייסד-שותף ומנכ"ל WhiteSource. "סבב הגיוס הנוכחי מקרב אותנו אל עבר עתיד שבו מחזור חיי פיתוח התוכנה יהיה תמיד צעד אחד לפני סיכוני האבטחה, והקוד הזמין למפתחים יהיה בטוח לשימוש".

 

רמי שש רמי שש צילום: whitesource

 

צחי הלל, שותף מנהל בקרן פיטנגו צמיחה, שמצטרף למועצת המנהלים של WhiteSource: "סבב הגיוס הנוכחי משקף גם את הקצב וההיקף של אימוץ הטכנולוגיה של WhiteSource ברחבי העולם. הפתרון של WhiteSource הפך לסטנדרט עבור אבטחת קוד פתוח. אנחנו שמחים לעמוד לצד המייסדים וצוות החברה בעת שהם מחזקים את הובלתם בשוק ומרחיבים את הפלטפורמה שלהם לפתרון לאבטחת תוכנה בצורה דינמית וחדשנית. עקבנו בעניין רב אחר צמיחתם, ואנו שמחים לשתף עמם פעולה לקראת הפרק החדש אליו הם נכנסים בהובלת הענף".
x