$
תקשורת

הגישור נכשל: כיפופי הידיים בין סלקום ואקספון חוזרים לבית המשפט

סלקום הודיעה לביהמ"ש כי הליך הגישור שנוהל בחודש האחרון לא נשא פרי; זאת, במסגרת תביעה שהגישה החברה נגד אקספון, לאחר שזו הודיעה על ביטול הסכם שיתוף הרשתות הסלולרי בין השתיים. בית המשפט יכריע בתיק על יסוד כתבי הטענות, במקביל להמשך ההידברות בין הצדדים

אביאור אבו 18:4304.04.21

סלקום הודיעה בסוף השבוע האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הליך הגישור אשר נוהל בינה לבין אקספון במהלך החודש האחרון לא נשא פרי.

 

בתחילת פברואר הגישה סלקום תביעה כנגד אקספון, לאחר שזו הודיעה על ביטול הסכם שיתוף הרשתות הסלולרי בין השתיים בשל מחלוקות שהתעוררו בין הצדדים מאז רכשה סלקום את גולן טלקום, שהייתה הצלע השלישית להסכם. בדיון שנערך שבוע לאחר מכן, קבעה השופטת חנה פלינר כי בית המשפט לא ייתן את החלטתו בבקשה של סלקום למתן צו מניעה זמני למשך חודש, אותו ינצלו הצדדים על מנת לקיים הידברות לבירור הסכסוך באמצעות מגשר - ואם יזדקקו לזמן נוסף, יוכלו אף לבקש הארכה.

 

 

בהמשך מינו הצדדים את עו"ד מיקי צלרמאייר כמגשר ואף הגישו בקשת ארכה של שבועיים. כאמור, ביום רביעי האחרון, הודיעה סלקום שהגישור לא צלח. עתה, בית המשפט יכריע בתיק על יסוד כתבי הטענות. "מבחינת סלקום אין מניעה להמשיך בהידברות בניסיון להסדרת המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט, אולם במצב הדברים הנוכחי אין תוחלת בהמשך השהיית ההליכים המשפטיים", כתבה סלקום בהודעתה. גורמים המעורבים בהליך מסרו לכלכליסט שעל אף הודעת סלקום, הצדדים ממשיכים בהידברות.

 

פלינר ציינה בהחלטתה הראשונית כי אקספון לא תוכל להתקשר באופן זמני בהסכם שיתוף רשתות סלולרי הנוגד את זה שיש לה עם סלקום. עוד הבהירה כי בעבור השירותים שיינתנו בתקופת הביניים, כלומר מתחילת הגישור, על אקספון לשלם כמתחייב על פי ההסכם. בהודעתה לבית המשפט, ציינה סלקום כי אקספון טרם העבירה תשלום כלשהו, בניגוד להחלטת בית המשפט, וכי סך חובותיה כלפי החברה הולך ותופח מידי חודש.

 

מנכ"ל סלקום אבי גבאי ובעלי אקספון חזי בצלאל מנכ"ל סלקום אבי גבאי ובעלי אקספון חזי בצלאל צילומים: אלכס קולומויסקי, דנה קופל

 

במקביל לצו המניעה הזמני ביקשה סלקום להטיל צו עיקול על נכסי אקספון ולחייבה לשלם לה כ־34 מיליון שקל בגין סכומי עבר שהיא חייבת לה. בדיון אחר שהתקיים במפוצל מהדיון בצו המניעה, קיבל בית המשפט את הבקשה לצו עיקול בגובה הסכום המלא, במעמד צד אחד. אקספון טוענת כי צו העיקול מונע ממנה לשלם לסלקום את התשלומים השוטפים. סלקום טוענת מנגד כי ידוע לה שאקספון ממשיכה לשלם לספקים אחרים.

x