$
חדשות טכנולוגיה

האם כך ייראה נגן המדיה של ספוטיפיי לרכב?

הנגן צפוי להיראות כמו שילוב של סמארטפון וטאבלט עם כפתור חוגה גדול בצידו הימני, ולהזכיר מכשירים כגון האקו Show של אמזון או ההאב של גוגל. בספוטיפיי לא מוסרים בינתיים מידע על עתיד המוצר, ובחברה גם לא ניצלו את אירוע ההשקה של שירות הסטרימינג באיכות גבוהה שלהם, שנערך בפברואר, כדי לחשוף אותו

רפאל קאהאן 17:3204.04.21

ספוטיפיי ממשיכה להרחיב את תחומי העסקים שלה, וכעת עולה לכותרות מוצר החומרה הראשון שהחברה צפויה להשיק בקרוב: על פי ניתוח של קוד האפליקציה של השירות, כמו גם על בסיס תמונות שהועברו לאישור ה-FCC (רשות התקשורת הפדרלית), "Car Thing" - נגן המוזיקה לאוטו - צפוי להיראות דומה מאוד למעין טאבלט קטן, עליו הורכב כפתור חוגה גדול בצידו הימני.

 

 

Car Thing של ספוטיפיי Car Thing של ספוטיפיי צילום מסך: אתר FCC

 

המוצר עצמו אמנם הוכרז כבר ב-2019, אך עד ינואר האחרון, עת החברה הגישה את תיק האישורים ל-FCC, לא היה ברור האם היא באמת מתכוונת להשיק אותו או כיצד ייראה. כעת, לפי דיווח באתר Mac Rumors, נראה שהמוצר כבר אינו ניסוי כלים, אלא משהו שבספוטיפיי יתחילו למכור בזמן הקרוב.

 

בניגוד לרדיו מסורתי לרכב, המכשיר החדש נראה כמו שילוב של סמארטפון וטאבלט. בניגוד למסך שמותקן כיום במכוניות, הוא מזכיר יותר מכשירים כגון האקו Show של אמזון או ההאב של גוגל - כלומר, יכול מאוד להיות שהוא יכלול תכונות נוספות מעבר לניגון של מדיה קולית.

 

עם זאת, חשוב לומר שבספוטיפיי לא נוטים למסור מידע על עתיד המוצר. החברה ערכה בפברואר האחרון אירוע השקה של שירות הסטרימינג באיכות גבוהה שלה, ולא ניצלה את ההזדמנות כדי לחשוף את ה-Car Thing. בשלב הנוכחי נראה שמדובר במוצר שניתן יהיה לרכוש בנפרד ולהתקין על זרוע או ישירות על הדאשבורד או פתחי האוורור של המזגן. מדובר ברמז עבה לכך שספוטיפיי כנראה לא ממש הצליחה עדיין לעניין יצרניות רכב שיציעו אותו מובנה במכוניות שלהן.

 

 צילום: ספטיפיי, Steve Moser

 

על פי הערכות, המכשיר מיועד להחליף את אפל קאר ואת אנדרואיד אוטו; זה אומר שתידרש עבורו מערכת הפעלה עליה ניתן יהיה להוסיף תכונות נוספות מעבר למה שספוטיפיי מציעה כיום למשתמשים, כגון ניווט, גישה למנוע חיפוש ואולי גם ממשק למערכת הפנימית של הרכב - כדי לקבל, למשל, גישה למצלמת הנסיעה לאחור. בינתיים נאלץ להמתין כדי לראות מה מכל אלה אכן יתממש, ומתי המוצר יגיע לידי הנהגים חובבי הסטרימינג.
x