$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

מכפילה את השווי: נקסט הישראלית גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד

בכך הופכת חברת הביטוח הדיגיטלי לאחת מחברות ההייטק הפרטיות הגדולות בארץ. בכוונת החברה לגייס 100 מפתחים למרכז שלה בכפר סבא בנוסף ל-160 העובדים שיש לה כיום בישראל. סך הגיוסים של נקסט מאז הקמתה ב-2016 עולה כעת ל-881 מיליון דולר

סופי שולמן 15:5931.03.21

חברת האינשורטק הישראלית נקסט מגייסת רבע מיליארד דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר, כפי שנחשף בכלכליסט. מדובר בשווי כפול משווי החברה שנקבע בגיוס האחרון שלה שהושלם לפני חצי שנה בלבד, אז היא גייסה 250 מיליון דולר.  

 

בכך הופכת החברה לאחת החברות ההייטק הפרטיות הגדולות בישראל והיא גם גדולה יותר בשווי לעומת כל חברות הביטוח הישראליות. לכלכליסט נודע כי אחת מהמשתתפות הגדולות בגיוס של נקסט הייתה כלל ביטוח, עם השקעה של 45 מיליון דולר.

 

 

סך הגיוסים של נקסט מאז הקמתה ב-2016 עולה כעת ל-881 מיליון דולר. בתוך שנה וחצי מדובר בזינוק של פי ארבעה בשווי החברה. את הגיוס הנוכחי מובילות קרנות באטרי ו-FINTLV, שכבר השקיעו בחברה בסבבים מוקדמים יותר.

 

עובדי Next Insurance עובדי Next Insurance צילום: עמית שעל

 

 

בעלי מניות נוספים בחברה שהשתתפו גם בסבב הנוכחי הם קפיטל G של גוגל, גרופ 11 של דובי פרננס, זאב ונצ'רס של אורן זאב. עם בעלי המניות נמנית גם חברת ביטוח המשנה מיוניך רה. במסגרת הסיבוב יצטרפו גיל ארזי מ-FINTLV ומייקל בראון מבאטרי כמשקיפים לדירקטוריון נקסט. בחברה סירבו לפרט האם הגיוס כולל גם רכיב של סקנדרי, שמאפשר למייסדים ולעובדים הוותיקים לממש חלק מהמניות שלהם.

 

כספי הגיוס הנוכחי אמורים לשמש את נקסט לגיוס עובדים ולביצוע רכישות. החברה מעסיקה כיום 550 עובדים, מתוכם 160 בישראל, לאחר שב-2020 החברה הכפילה את עצמה. השנה היא מתכננת לגייס 100 אנשי פיתוח למרכז שלה בכפר סבא ועוד 200 עובדים למשרדיה בפאלו אלטו.

 

פועלת בנישה של ביטוח לעסקים קטנים

 

במהלך ששת החודשים האחרונים ביצעה נקסט שתי רכישות, האחת טכנולוגית וקטנה יותר של חברת ג'וניפר לאבס ואילו השניה והגדולה יותר בעסקה שנאמדה בכמה מאות מיליוני דולרים היא של AP INTEGO. החברה הנרכשת, שהיא סוכנות ביטוח דיגיטלית הפועלת בשוק האמריקאי, אמורה להכפיל את ההכנסות של נקסט מ-200 מיליון דולר ב-2020 ל-400 מיליון דולר.

 

 

מימין: אלון חורי ניסים וטפירו, ממייסדי נקסט מימין: אלון חורי ניסים וטפירו, ממייסדי נקסט צילום: עמית שעל

 

נקסט היא חברת אינשורטק שפועלת בנישה של ביטוח לעסקים קטנים בהם מועסקים עד עשרה עובדים. היא משווקת כמה פוליסות שונות לעסק החל מביטוח ציוד ועד ביטוח אחריות מקצועית ואובדן כושר עבודה לעובדים ולדברי החברה מקטינה את העלויות ב-30%. כיום יש לנקסט 200 אלף לקוחות. תקופת הקורונה היטיבה עם נקסט ואיפשרה לה להכפיל את ההכנסות.

 

נקסט הוקמה ב-2016 על ידי גיא גולדשטיין, המשמש כמנכ"ל החברה ומתגורר בארה"ב, ניסים טפירו, סמנכ"ל טכנולוגיות ואלון חורי, המכהן בתפקיד סמנכ"ל חדשנות וצמיחה. השלושה נפגשו במהלך עבודתם המשותפת במרקורי וכבר רשמו בעבר אקזיט מוצלח כאשר מכרו ב-2014 את חברת הפינטק צ'ק שהקימו ב-360 מיליון דולר ל-INTUIT האמריקאית.
x