$
כלכליסט-טק

יש בוטים בטוויטר - והם יכולים לשדרג לכם את הפיד

מנהלים תזכורות, מוסיפים כתוביות לסרטונים, מכניסים קצת אמנות לחיים - בוטים בטוויטר הם לא בהכרח דבר רע. קבלו כמה שכדאי לעקוב אחריהם או להשתמש בהם

לבוטים בטוויטר יצא שם רע, בעיקר סביב מה שנראה כשימוש בכלים האלה במסגרת קמפייני הבחירות שנמשכים כבר שנתיים, פלוס מינוס.

 

אבל יש גם בוטים אחרים - כלים שימושיים שיעזרו לכם לשמור תזכורות, לקרוא ציוצים בפורמט נוח יותר, לקבל קצת תרבות לתוך הפיד שלכם ועוד. אספנו כמה בוטים בולטים לטובה.

 

הבטחת בחירות או אחרי בחירות של פוליטיקאי? תחזית של חבר לגבי תוצאות משחק כלשהו? סתם הכרזה שתרצו לחזור אליה בעוד כמה זמן? תייגו את RemindMe_OfThis בתגובה לציוץ, ציינו מתי אתם רוצים לקבל את התזכורת ואתם מסודרים. כשיגיע המועד שציינתם תקבלו תזכורת אוטומטית.

 

כמה יהיה שווה הביטקוין? שימו תזכורת לעוד 10 שנים כמה יהיה שווה הביטקוין? שימו תזכורת לעוד 10 שנים

 

 

כמובן שהציוץ המקורי יכול להימחק או שמי שצייץ אותו יכול לטעון שמדובר בזיוף. אפשר להיערך לזה מראש עם tweetstamp, שישמור את הציוץ המקורי עם תיעוד של תאריך ושעת הפרסום.  

 

טוויטר הרחיבה את מגבלת התווים ל-280 כבר לפני יותר משלוש שנים, אבל גם הפורמט הזה עדיין מצומצם יחסית וכדי לספר סיפור תוכן מוצג פעמים רבות בשרשור שמורכב מכמה ציוצים. לא נוח לכם לקרוא שרשור ארוך כזה? הזעיקו את threadreaderapp ובקשו לאחד את כולם לטקסט אחד ארוך - פשוט תייגו את הבוט בתגובה לשרשור, כיתבו unroll ותקבלו קישור לתצוגה נקייה ומסודרת יותר, אותה תוכלו לשתף עם אחרים ולשמור כ-PDF (אם תרכשו מינוי חודשי או שנתי).

 

 

 

 

לא כולם נמצאים בטוויטר, אז מה עושים כשרוצים לשתף חברים בתכנים שמצאתם ברשת החברתית? אפשר לשלוח קישור, לצלם מסך ואם מדובר בסרטונים אפשר גם להוריד אותם (האחריות לגבי זכויות היוצרים - עליכם). הבוט DownloadThisVideo מקל על המלאכה הזו - תייגו אותו בשם @this_vid והוא יגיב במהירות עם קישור להורדת הסרטון.

 

ואם כבר סרטונים, למה לא להוסיף להם כתוביות? יש כאלה שזה סתם יותר נוח להם ויש כאלה שזה קריטי עבורם - כבדי שמיעה או חירשים למשל. גם לזה יש פתרון, בעזרת הבוט HeadlinerClip Caption: בתגובה לציוץ שכולל סרטון תייגו את @HeadlinerClip, הוסיפו את הפקודה caption ותקבלו את אותו סרטון עם כתוביות שנוצרו אוטומטית. לא, זה לא עובד בעברית והתמלול לא תמיד מושלם, אבל הוא מפתיע לטובה ברוב המקרים.

 

רוצים להישאר מעודכנים לגבי הטלטלות בעולם? עיקבו אחרי earthquakeBot, שמדווח על כל רעידת אדמה מעוצמה 5 ומעלה ברחבי העולם, כולל קישור למיקום שלה על מפת גוגל. יכול להיות שתתפלאו לגלות כמה רעידות כאלה מתרחשות כל יום.

 

 

 

 

ומה עם קצת תרבות? MoMArobot מצייץ ארבע פעמים ביום פריטים מהאוסף של ה-Museum of Modern Art בניו יורק.

 

 

 

 

גם זו יכולה להיחשב סוג של אמנות: DSCOVR:EPIC מפרסם תמונות של כדור הארץ שצולמו על ידי לוויין מזג אוויר ששיגרה נאסא. הלוויין מוצב במיקום קבוע, כך שהוא תמיד מצלם את הצד המואר של כדור הארץ וביום יפה אפשר לראות גם את ישראל.

 

 

 

 

ואם נרחיב עוד קצת את המושג אמנות או תיעוד היסטורי, נגיע גם אל wayback_exe - בוט שמפרסם בכל שעתיים צילום מסך של אתרי אינטרנט ישנים כפי שנראו בדפדפנים ישנים. כך נראה לפני 24 שנה אתר eonline. מעניין איך נסתכל בעתיד על האתרים הקיימים היום.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x