$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג: הגלקסי נוט 21 לא יושק השנה בגלל המחסור העולמי בשבבים

בחברה מסבירים שיהיה להם קשה להשיק בטווח של חצי שנה שני מכשירים, לאחר שה-S21 הושק לפני כחודש, והנוט מושק באופן מסורתי באוגוסט; בכיר בסמסונג: "אנחנו מחפשים מועד אחר להשקת המכשיר"

רפאל קאהאן 18:0017.03.21

סמסונג הודיעה שלא תשיק השנה את מכשיר הדגל שלה, הגלקסי נוט 21, בשל מחסור ברכיבים ובעיקר בשבבים. בחברה מסבירים שיהיה להם קשה מאוד להשיק שני מכשירי דגל בטווח זמנים סמוך שכן ה-S21 הושק לפני כחודש, והנוט מושק באופן מסורתי באוגוסט - כלומר בהפרש של כחצי שנה בין השניים.

 

 

 

עם זאת, די ג'יי קו, סמנכ''ל מוצרי ה-IT והמובייל של סמסונג אמר ש"אנחנו מחפשים מועד ושוקלים את השקת הנוט במועד מאוחר יותר". הדברים נאמרו במהלך שיחת משקיעים שדווחה בסוכנות בלומברג. דבריו של קו היו מיועדים להזהיר את המשקיעים מהפוטנציאל של משבר השבבים הנוכחי. סמסונג היא אמנם יצרנית שבבים גדולה, אך היא גם לקוחה גדולה שלהם במסגרת שלל המוצרים השונים שהיא מייצרת. עם זאת קו ניסה ללבטל את הקשר בין האיחור בהשקת הנוט 21 לבין בעיות האספקה של החברה.

 

 

סמסונג גלקסי S21 סמסונג גלקסי S21 צילום: רפאל קאהאן

 

בדיווחים המוקדמים יותר השנה וגם אשתקד נאמר כי סמסונג עשויה לבטל לחלוטין את קו מכשירי הנוט. הסיבה בזמנו היתה דווקא הירידה במכירות הסמארטפונים, ובעיקר במכירות של מכשירי הדגל. החברה ציידה את מכשיר הדגל האחרון שלה, הגלקסי S21 אולטרה, בתמיכה בסטיילוס של סדרת הנוט - שינוי מהותי במיצוב המכשירים שלה.

 

 

  די ג'יי קו, סמנכ''ל מוצרי ה-IT והמובייל של סמסונג די ג'יי קו, סמנכ''ל מוצרי ה-IT והמובייל של סמסונג צילום: בלומברג

 

סדרת הנוט הובדלה משאר המוצרים דרך תמיכתה בסטיילוס. למעשה עד היום מדובר במכשיר הדגל היחיד שמציע תכונה כזו. שילובה במכשירים אחרים ביטל את סיבת הקיום של הנוט, שכן תכונותיו הקודמות - מסך גדול ומצלמה משובחת - הפכו לנחלת כמעט כל הסמארטפונים כיום.

 

לא ברור לאן הולכת סמסונג. ייתכן שההצהרה הנוכחית משמשת לה אליבי במקרה שהיא כן תחליט לבטל את סדרת הנוט ולשלב את תכונותיה במכשיר דגל חדש עם מכשירי ה-S אולטרה. בכל מקרה, עתיד אחד המכשירים המזוהים ביותר עם היצרנית הקוריאנית לוט בערפל.

x