$
הייטק והון סיכון

חברת Viz.ai מרחיבה פעילותה - גייסה 71 מיליון דולר

החברה מפתחת מערכות מבוססות בינה מלאכותית לזיהוי שבץ, והגיוס בהובלת אינסייט פרטנרס וסקייל ונצ׳רס, נועד לתת מענה בתחומים נוספים כגון טראומה, קרדיולוגיה ומחלות נשימה

מאיר אורבך 13:0117.03.21
חברת Viz.ai, שמפתחת מערכות מבוססות בינה מלאכותית לזיהוי שבץ, גייסה 71 מיליון דולר בהובלת אינסייט פרטנרס וסקייל ונצ׳רס, ובהשתתפות הקרנות גרינאוקס, קליינר-פרקינס, אינוביישן אנדברס, סוסה ונצ׳רס, Threshold Ventures ו CRV, להאצת הפיתוח של פלטרפורמת התקשורת והבינה המלאכותית של החברה ולהתרחבות מעבר לתחום השבץ, על מנת לתת מענה בתחומים נוספים כגון טראומה, קרדיולוגיה ומחלות נשימה.

 

גיוס זה מביא את סך ההשקעות בחברה ל-150 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2016 ע"י מנכ"ל החברה, ד״ר כריס מנסי, נוירוכירורג בהכשרתו וד"ר דוד גולן, ה-CTO, מומחה לבינה מלאכותית. הגיוס כולו נכנס לקופת החברה.

 

מימין ד"ר דוד גולן וד"ר כריס מנסי מימין ד"ר דוד גולן וד"ר כריס מנסי צילום: ניקול אלן

 

 

גולן, ממייסדי החברה אמר לכלכליסט ששוויה עלה משמעותית מאז הגיוס האחרון שלה. בחברה מועסקים כ-170 עובדים, מחציתם במרכז הפיתוח בתל אביב. החברה מתכננת להכפיל את מצבת כוח האדם בשנה הקרובה, ולגייס עובדים בישראל, בארה"ב ובאירופה. "המוצר היום פעיל ביותר מ-600 בתי חולים בארה"ב ויש כבר הוכחות חד משמעיות בפרסומים מאד מכובדים עם ביקורת עמיתים, שהוא מציל חיים באופן יום-יומי.

 

"מעבר לכך אנחנו מוצר ה-AI היחיד בעולם שקיבל קוד שיפוי (החזר) ובתי חולים יכולים לקבל החזר של עד 1,040 דולר מביטוח הבריאות הממשלתי האמריקאי על כל שימוש במוצר. מן הסתם זה דחף מאוד את המכירות ואת השווי בהתאם. אנחנו חברה בשלבי צמיחה משמעותיים והגיוס הנוכחי הוא מקרנות שמאמינות בצמיחה. הגיוס נותן לנו אופק משמעותי ושקט להתמקד בבנייה וצמיחה ללא צורך ללכת להנפקה".

 

החברה מפתחת פלטפורמת תקשורת ובינה מלאכותית שקוראת באופן אוטומטי סריקות CT בזמן אמת ומתריעה על ממצאים דחופים כגון שבץ או דימום מוחי. רופאים מקבלים את ההתראות לאפליקציה יעודית על המכשיר הנייד שמאפשרת להם לראות את הסריקות ואת פרטי החולה, לתקשר עם הצוות הרפואי באופן מאובטח, ולקבל החלטה מהירה על הטיפול בחולה. החברה פועלת בתחום השבץ והנוירוכירורגיה וכעת מתרחבת לתחומים נוספים.

 

"הרחבת הפעילות של Viz.ai תסגור פער משמעותי בבתי החולים ותאפשר טיפול חיוני ומהיר", אמר רורי או׳דריסקול, שותף בקרן ההשקעות סקייל ונצ׳רס. "Viz.ai ביצעה מהפכה בתחום הטיפול בשבץ על ידי שילוב של בינה מלאכותית ואפליקצית מובייל, ואנחנו מאמינים כי לטכנולוגיה הזו פוטנציאל אדיר לעשות מהפכה דומה בשורה ארוכה של תחומים ברפואה דחופה".

 

היעילות של המערכת של Viz.ai הוכחה במספר מחקרים שהתפרסמו לאחר ביקורת עמיתים בכתבי עת מובילים. הטמעה של המערכת הובילה לזירוז משמעותי - למעלה משעה - של הטיפול הרפואי. כמו כן המערכת הובילה לקיצור זמני האשפוז של החולים ושיפור משמעותי בשיעור החולים שחזרו לחיים עצמאיים לאחר שבץ. בזמן שבץ, כל דקה של הקדמת הטיפול מצילה כשני מיליון נוירונים וחוסכת למטופל למעלה מארבעה ימים של שיקום. מחקר מקיף שבדק את ביצועי המערכת ב-139 בתי חולים שונים הראה דיוק של 95%. בספטמבר 2020, בחקיקה תקדימית וראשונה מסוגה, הודיעו מדיקייר ומדיקייד (ביטוח הבריאות הממשלתי האמריקאי) כי שימוש בטכנולוגיה של Viz.ai יאפשר שיפוי (החזר) לבתי החולים בסכום של עד 1040 דולר עבור כל סריקה שנקראת על ידי הבינה המלאכותית של Viz.ai.

 

"חברת Viz.ai פיתחה גישה חדשנית על מנת לפתור את אחד האתגרים הגדולים ביותר של הרפואה, והטכנולוגיה המשולבת שלה משפרת את הטיפול בחולים במקרים דחופים", אמר ניקהיל סצ׳דב, דירקטור מנהל בקרן אינסייט פרטנרס. ״אנחנו מאמינים כי החברה עומדת בפני צמיחה משמעותית ע״י הרחבת פלטפורמת השבץ שלה לתחומים אחרים בהם זמן הוא פקטור קריטי להחלמת החולים והעלויות לבתי החולים עלולות להרקיע שחקים כאשר הטיפול לא מתבצע כראוי״.

x