$
הייטק והון סיכון

פורטיסימו מכרה חלק גדול מאחזקתה באינקרדיבילד לאינסייט תמורת 140 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע שפורטיסימו תרשום תשואה משמעותית על השקעתה בחברה הישראלית, לאחר שאת רכישת חלקה בחברה ביצעה לפי שווי של 35 מיליון דולר. מרבית התמורה תועבר לפורטיסימו, וחלק קטן יוזרם לחברה להמשך התרחבות. בעקבות העסקה תהפוך אינסייט לבעלת המניות המרכזית באינקרדיבילד

מאיר אורבך 13:0117.03.21

קרן הפרייבט אקוויטי פורטיסימו קפיטל מכרה לקרן ההשקעות אינסייט פרטנרס (Insight Partners) חלק משמעותי מאחזקותיה בחברת הטכנולוגיה אינקרדיבילד ב-140 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע שפורטיסימו תרשום תשואה משמעותית על השקעתה בחברה הישראלית, לאחר שאת רכישת חלקה בחברה ביצעה לפי שווי של 35 מיליון דולר.

 

מרבית התמורה תועבר לפורטיסימו, וחלק קטן יוזרם לחברה להמשך התרחבות. שותפי אינסייט, טדי וורדי ולוני יופה, וכן המשקיע הבכיר בראד פידלר, יצטרפו לדירקטוריון החברה. בעקבות העסקה תהפוך אינסייט לבעלת המניות המרכזית בחברה.

 

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספרת מנכ"לית אינקרדיבילד תמי מזאל-שחר, שנכנסה לתפקידה ב-2019 לאחר שהיתה נשיאת NSO: "אנחנו חברה רווחית מיום היווסדה. גייסנו 40 איש ואנחנו מתכננים לפתוח משרד בארה"ב ולגייס 50 איש נוספים, ובעיקר לחזק את המותג של החברה". ההשקעה מגיעה לאחר שנה רווחית ביותר עבור אינקרדיבילד, שבה צמחה ב-55%, לאור הצורך הגובר בשחרור גרסאות תוכנה חדשות באופן תדיר.

 

"קרן פורטיסימו רכשה את אינקרדיבילד ב-2018 מתוך אמונה גדולה בפוטנציאל טכנולוגיית העיבוד המבוזר שלה, ופעלה עם הנהלת החברה להגברת הצמיחה ויישום ההיצע מבוסס הענן", ציין יואב היינמן, שותף בפורטיסימו קפיטל וחבר בדירקטוריון החברה. "ההשקעה של קרן אינסייט בחברה היא אבן דרך חשובה עבור החברה. פורטיסימו נשארת עם חלק משמעותי בחברה, וההצטרפות של אינסייט תאיץ את צמיחת החברה על ידי התרחבות לתחומים נוספים של האצת פיתוח תוכנה ועיבוד מקבילי".

 

יואב היינמן יואב היינמן

 

"אנחנו מאמינים שאינקרדיבילד פיתחה טכנולוגיה הכרחית עבור כל חברה שרוצה לפתח מוצרי תכנה טובים יותר ומהר יותר", אומר טדי וורדי, שותף בקרן אינסייט. "בעזרת הניסיון הרחב שלנו בהשקעות בחברות בתחום הפיתוח אנחנו משוכנעים שאינקרדיבילד תמשיך לפתח טכנולוגיה חדשנית ולצמוח כפי שעשתה בשנים הקודמות".

 

אינקרדיבילד פיתחה פלטפורמה גנרית הפועלת על הענן או על שרתי הלקוחות ומעצימה את כוח המחשוב של לקוחותיה, מאפשרת להם את היתרון שבפיתוח תוכנה איכותית יותר באופן מהיר יותר, ובכך פותרת אתגרי זמן בשחרור מוצרי תוכנה לשוק. הפלטפורמה של אינקרדיבילד מאיצה חלקים שונים בתהליכי הפיתוח, כגון קומפילציות קוד ובדיקות תוכנה אוטומטיות, ופועלת אצל מעל 2,000 לקוחות ובהם מיקרוסופט, אמזון, סיטיבנק, דיסני, אינטל, סמסונג, אפיק (מפתחת פורטנייט) ונינטנדו. אינקרדיבילד מתכננת להגדיל את כמות העובדים ב-65% עד לסוף שנת 2021.

x