$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

גיימריסט

כעבור שנתיים: משחק האימה שהכעיס את ממשלת סין חוזר למדפים

משחק האימה Devotion, שסיבך את היוצרים שלו בגלל בדיחה שהשוותה את נשיא סין שי ג'ינפינג לפו הדב, שוב ניתן לרכישה דיגיטלית – הפעם ישירות מהיצרן, לאור העובדה שאף חנות לא מוכנה להסתבך איתו

עמית קלינג 17:2615.03.21

משחק האימה Devotion, של חברת המשחקים הטיוואנית Red Candle Games, זמין שוב לרכישה דיגיטלית לאחר שנתיים בהן לא ניתן היה להשיג עותק שלו.

  

 

המשחק זכה לביקורות טובות מאוד עם צאתו בפברואר 2019, אבל זמן קצר לאחר מכן שחקנים גילו שעל אחד הפוסטרים שניתן למצוא במשחק כתוב "שי ג'ינפינג פו הדב מטומטם".

 

מתוך המשחק Devotion מתוך המשחק Devotion

 

לפני מספר שנים, מתנגדי משטר סינים החלו להפיץ ממים המשווים בין נשיא סין שי ג'ינפינג לפו הדב, בטענה כי לשניים מבנה גוף והבעת פנים דומה; ההשוואה לדב המצויר של דיסני כל כך הכעיסה את הצנזורים הסינים שהממים נאסרו כליל ופו הדב הפך לפרסונה נון גרטה במדינה, לרבות איסור על הפצת הסרטים בכיכובו.

 

מפתחי Devotion, משחק לא פוליטי בעליל, מיהרו להתנצל על הטעות ואמרו כי היה מדובר בגרפיקה זמנית בה נעשה שימוש בהיסח דעת בתהליך הפיתוח, ושהם מעולם לא התכוונו לכלול אותו בגרסה הסופית של המשחק, אך זה היה מאוחר מדי. סטים, החנות הדיגיטלית הגדולה ביותר לרכישת משחקי מחשב, הסירה אותו מהקטלוג שלה, ואף ש-Red Candle ניסו להחזיר לחנות – המחזיקה בנתח שוק של כ-70% ממכירות משחקי ה-PC – גרסה מתוקנת שלו, המשחק לא חזר למדפיה לעולם.

 

פו הדב ונשיא סין שי ג'ינגפינג פו הדב ונשיא סין שי ג'ינגפינג

 

יתרה מכך, בדצמבר האחרון חנות דיגיטלית נוספת, GOG של חברת CD Projekt (וויצ'ר 3, סייברפאנק 2077) הבטיחה להתחיל למכור את המשחק, אך בתגובה הופצצה בהודעות מחאה רבות מצד גיימרים – רובם, יש להניח, מסין – וחזרה בה עוד באותו היום.

 

כעת Red Candle Games לוקחת את העניינים לידיים שלה ומתחילה לשווק את המשחק לרכישה ישירות מהאתר שלה, לצד המשחק הקודם בסדרה, Devotion. “אנחנו מקווים לאפשר ערוץ רכישה ישיר ופשוט לכל השחקנים שמעוניינים במשחקים שלנו", הם אמרו, ורמזו כי הם כבר עובדים על משחקים נוספים. יש לקוות שאלו לא יסבכו אותם בצרות נוספות.

 

 

 

 

x