$
חדשות טכנולוגיה

שריפה בדאטה סנטר בצרפת הפילה את האתר הישראלי הפיראטי Sdarot

החברה הצרפתית OVHcloud שמפעילה את מרכזי הנתונים מסרה כי בשריפה נפגעו כמה מיליוני אתרים. לחברה יש כ-32 דאטה סנטרים ברחבי העולם כולל בארה"ב, מתוכם 17 פועלים בצרפת

רפאל קאהאן 15:0411.03.21

דאטה סנטר אחד מתוך ארבעה עלה אמש (ד') בלהבות בעיר שטרסבורג בצרפת וגרם לכך שמיליוני אתרים - בעיקר באינטרנט הצרפתי - לא זמינים לגולשים. בין האתרים שנפגעו חלק ניכר מאתרי הממשלה הצרפתית, חברות, מלכ''רים וגם אתר הסטרימינג sdarot.tv הפיראטי הישראלי להפסיק את פעילותו באופן מיידי. האתר משמש אלפי גולשים ישראלים לצפייה בתכנים פיראטיים.

 

על פי החברה שמפעילה את מרכזי הנתונים - OVHcloud הצרפתית, דאטה סנטר נוסף נפגע בשריפה. OVH נחשבת לספק מחשוב הענן ואחסון האתרים הגדול באירופה. החברה היתה אמורה להזניק את הליך ההנפקה שלה מחר. בחברה הסבירו שעדיין לא ברור מה גרם לשריפה העצומה.

 

יו''ר החברה ומייסדה אוקטב קלאבה, צייץ שהכבאים שהגיעו לזירה לא הצליחו להשתלט על האש. עוד מסר שייקח כשבועיים כדי להקים מחדש את כל האתרים והשרתים שנפגעו.

 

 

האתר הפיראטי "סדרות" האתר הפיראטי "סדרות"

 

על פי דיווח של סוכנות רויטרס, OVHcloud, מאחסנת אתרים עבור מדינות כגון צרפת, בריטניה, פולין וחוף השנהב. בסך הכל מדובר בכ-3.6 מיליון אתרי אינטרנט, לא כולל מערכות ענן של לקוחות פרטיים. על פי הערכה, כ-2% מכל אתרי האינטרנט שמאוחסנים תחת דומיין FR (המקבילה ל-co.il בצרפת) נפלו בגלל השריפה. לחברה יש כ-32 דאטה סנטרים ברחבי העולם כולל בארה"ב, מתוכם 17 פועלים בצרפת.

 

ממשלת צרפת והאיחוד האירופי רואים בה כאלטרנטיבה לשירותי הענן של הספקיות האמריקאיות כגון אמזון או מיקרוסופט. אך החברה עדיין לא הצליחה לגדול מספיק כדי להפוך לאיום של ממש עליהן.

x