$
חדשות טכנולוגיה

הנגשת ניתוחי עיניים: ForSight Robotics גייסה 10 מיליון דולר

החברה הוקמה לפני כשנה על ידי פרופ' משה שהם, ד"ר דניאל גלוזמן וד"ר יוסף נתן; הפלטפורמה שפיתחה "תבטיח שיפור מתמיד של טכניקת הניתוח, המתעלה על היכולות האנושיות"

מאיר אורבך 14:1709.03.21

חברת ForSight Robotics, העוסקת בפיתוח פלטפורמה כירורגית רובוטית לניתוחי עיניים, גייסה 10 מיליון דולר בסבב סיד בהובלת Eclipse Ventures ובהשתתפות Mithril Capital.

 

 

 

 

 

החברה הוקמה לפני כשנה על ידי פרופ' משה שהם (המייסד של מזור רובוטיקה שנרכשה בסכום של 1.6 מליארד דולר) שיהיה המדען הראשי של החברה, ד"ר דניאל גלוזמן מנכ"ל החברה וד"ר יוסף נתן, המשמש כמנהל הפיתוח העסקי של החברה. החברה מעסיקה 15 עובדים.

 

הטכנולוגיה הרובוטית של ForSight Robotics באה לפתור את חוסר הנגישות לניתוחי העיניים בכך שתספק אוטומציה משולבת עם מיומנות ויכולות תמרון חסרות תקדים, ואת היכולת לבצע מטלות מורכבות באמצעות מכשור מיקרו-כירורגי.

 

 

משה שהם, דניאל גלוזמן משה שהם, דניאל גלוזמן צילום: כפיר זיו

 

לפי הודעת החברה, הפלטפורמה תבטיח שיפור מתמיד של טכניקת הניתוח, המתעלה על היכולות האנושיות בתנועות מדויקות יותר של מיקרונים בודדים.

 

לדברי גלוזמן, "המטרה שלנו היא להנגיש פרוצדורה מורכבת ביותר ולאפשר למטופלים ברחבי העולם לקבל בקלות טיפולים שיכולים להשיב להם את הראייה".

 

בצוות המדעי המייעץ של החברה ניתן למצוא את ד"ר פרד מול, מייסד שותף של Intuitive Surgical, חברת הרובוטיקה הגדולה בעולם השווה 92 מיליארד דולר והמייסד של Auris Health שנמכרה לג'ונסון אנד ג'ונסון ב-6 מיליארד דולר; רוני אבוביץ, מייסד ומנכ"ל Magic Leap ומייסד שותף של Mako Surgical שנמכרה בסכום של 1.6 מליארד דולר ל-Stryker; ואג'יי רויאן, מייסד שותף ב- Mithril Capital - קרן הון סיכון אמריקאית אשר הוקמה יחד עם פיטר ת'יל ומובילה השקעות ברובוטיקה רפואית.

x