גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

שלח הודעות גזעניות לשחקן הכדורגל איאן רייט - והורחק לצמיתות מהמשחק FIFA

לאחר שפטריק אובריאן בן ה-18 הפסיד במשחק שבו גילם את שחקן העבר, הוא שלח לו עשרות הודעות, שבהן אף ייחל למותו. רייט תבע בתגובה את אובריאן, אך הוא חמק מעונש - בין היתר משום שהתנצל בפני רייט. גם EA התנצלה בפני שחקן העבר, "הם אמרו שזה קרה בפלטפורמה שלהם והם אחראים"

עמית קלינג 16:2907.03.21
חברת אלקטרוניק ארטס (EA) חסמה לצמיתות את פטריק אובריאן בן ה-18 מלשחק פיפ"א ברשת –לאחר ששלח הודעות גזעניות באינסטגרם לכדורגלן העבר איאן רייט.

 

אובריאן שלח את ההודעות לאחר שהפסיד במשחק פיפ"א ברשת, שבו שיחק עם דמותו הווירטואלית של רייט. בהודעות, כ-20 במספרן, אובריאן קילל את רייט ואיחל למותו. החסימה משכה תשומת לב תקשורתית רבה. זה קשור לפרופיל הציבורי הגבוה של רייט, שדן במקרה בהרחבה בחשבון הטוויטר שלו, שם יש לו קרוב ל-2 מיליון עוקבים. אולם זה קשור גם לעובדה שהחסימה נעשתה בעקבות התנהגות שהיתה אמנם קשורה למשחק, אך התקיימה מחוץ לו. דיוויד ג'קסון, סמנכ"ל המותג EA Sports בתוך EA, אמר כי "ההתנהגות של השחקן היתה בלתי מקובלת בכל רמה, ואנחנו לא נסבול אותה".

איאן רייט. קיבל את התנצלותו של אובריאן איאן רייט. קיבל את התנצלותו של אובריאן צילום: גטי אימג'ס

 

איאן רייט, שהתפרסם בעיקר כאשר שיחק בשנות ה-80 וה-90 עבור קריסטל פאלאס וארסנל, תבע את אובריאן - שהודה באשמה, התנצל ותרם 500 יורו לאירגון הנלחם בגזענות. רייט אמר כי קיבל את ההתנצלות של אובריאן, אך גם הביע אכזבה שהשופט לא בחר להרשיע אותו בעבירה פלילית לאור החרטה, ההודאה והיעדר רישום פלילי. בפודקאסט שלו, רייט אף אמר ש-EA התנצלו בפניו על האירוע. "אמרתי להם שהם לא חייבים לי התנצלות. הם אמרו, לא, אנחנו חייבים לך התנצלות כי זה קרה בפלטפורמה שלנו ואנחנו אחראים למה שמתרחש שם".

 

בקיץ שעבר, EA היתה לאחת מחברות הגיימינג הגדולות הראשונות שהביעו תמיכה פומבית בתנועת Black Lives Matter ותרמו למעלה ממיליון דולר לארגונים אמריקאיים הנלחמים בגזענות. במקביל, EA פתחה בתוכניות שאפשרו לשחקנים להתלונן על קבלת הודעות גזעניות בשלל המשחקים המקוונים של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x