$
הייטק והון סיכון

נקסט רוכשת חברה שתקפיץ את הכנסותיה ל-400 מיליון דולר

מדובר ברכישה השנייה ב-3 חודשים של חברת האינשורטק הישראלית. החברה הנרכשת - AP INTEGO האמריקאית - שהיקפה נאמד בכחצי מיליארד דולר. נקסט שגייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר בסוף 2020, מגייסת בימים אלה סכום דומה, אך לפי שווי כפול

סופי שולמן 16:0103.03.21

חברת האינשורטק נקסט בבולמוס רכישות. שלושה חודשים לאחר שרכשה את ג'וניפר לאבס, יוצאת נקסט לעסקה נוספת שבמסגרתה תרכוש את AP INTEGO האמריקאית. הפעם מדובר במהלך משמעותי יותר שכן לחברה הנרכשת הכנסות של 200 מיליון דולר, בדומה להכנסות נקסט עצמה, כך שלאחר המיזוג יגיע הסטארט אפ הישראלי למחזור שנתי של 400 מיליון דולר.

 

כדי לממן את העסקה, שעל פי הערכות עשויה להגיע לחצי מיליארד דולר, מגייסת בימים אלה נקסט 250 מיליון דולר, כפי שנחשף בכלכליסט, זאת בנוסף לסכום דומה שגייסה רק לפני חמישה חודשים. על פי הערכות בשוק, הגיוס החדש נעשה לפי שווי של 4 מיליארד דולר, הכפול משווי החברה בגיוס שהושלם בספטמבר האחרון.

 

את הגיוס בספטמבר הובילה קרן ההשקעות של גוגל, שהשקיעה 100 מיליון דולר בשיתוף קרן FinTLV וחברת הביטוח מגדל, שהשקיעה 10 מיליון דולר וכן  בית ההשקעות פסגות שהשקיע 25 מיליון דולר וענקית ביטוח המשנה MUNICH RE. זו האחרונה הובילה גם את הגיוס הקודם של נקסט, באוקטובר 2019, שנעשה לפי שווי של מיליארד דולר. כיום יש לנקסט יותר מ־500 מיליון דולר מזומן בקופה, לאחר שעד כה היא גייסה 631 מיליון דולר. הגיוס החדש עוד עשוי לגדול גם ל-500 מיליון דולר על פי הערכות.

 

חברת נקסט אינשורנס חברת נקסט אינשורנס

 

 

בעקבות העסקה, שתביא לנקסט את 75 אלף הלקוחות של AP INTEGO, יגיע מספר הלקוחות הכולל ל-200 אלף חברות. מצבת העובדים שלה תגדל ליותר מ-550 עובדים לאחר הצטרפותם של 160 עובדי החברה הנרכשת. מרכז הפיתוח של נקסט נמצא בכפר סבא ויש לה גם משרדים בארה"ב.

 

נקסט הוקמה ב-2016 על ידי גיא גולדשטיין, המשמש כמנכ"ל החברה, ניסים טפירו, סמנכ"ל הפיתוח והטכנולוגיה ואלון חורי שמכהן כסמנכ"ל הצמיחה והחדשנות. לפני כן הקימו השלושה את CHECK ומכרו אותה לחברת אינטואיט האמריקאית תמורת 360 מיליון דולר ב-2014.

 

החברה הנרכשת פועלת בדומה לנקסט עצמה בשוק של ביטוחים דיגיטליים לעסקים קטנים ובינוניים. לאחר הרכישה תסתייע נקסט בפלטפורמת הפצת הביטוחים של AP אינטגו וקשריה בארגונים בארה"ב כדי להגדיל את המכירות וגם לייעל עבור לקוחות שתי החברות את דרכי רכישות הביטוח ואת העלויות. הרכישה הקודמת של נקסט, זו של ג'ונפיר לאבס, הייתה קטנה הרבה יותר, שכן מדובר בסטארט-אפ שהוקם רק לפני שנה. החברה מפתחת מנוע מבוסס ביג דאטה ולמידת מכונה לחיתום דיגיטלי מהיר.

x