$
הייטק והון סיכון

קדחת היוניקורן: 3 חברות נוספות בדרך למיליארד

Wiz, אורקה סקיוריטי ואקסוניוס הישראליות מנצלות את הכסף הזמין והמוטיבציה של המשקיעים לגיוסים נוספים שיקפיצו אותן מעל שווי של מיליארד דולר. זמן קצר לאחר סיום הגיוסים הקודמים

מאיר אורבך 07:5401.03.21
טירוף היוניקורן בישראל לא עוצר לרגע. עוד שלוש חברות סייבר ישראליות מתכוונות להכריז בשבועות הקרובים על גיוסים משמעותיים שיעמידו כל אחת מהן בשווי של מעל למיליארד דולר. החברות הן Wiz, אורקה סקיוריטי ואקסוניוס.

 

אקסוניוס מגייסת בימים אלה מעל ל־100 מיליון דולר על פי שווי של 1.2 מיליארד דולר. אורקה סקיוריטי שהוקמה ב־2019, מגייסת אף היא מעל ל־100 מיליון דולר על פי שווי העולה על מיליארד דולר.

 

שלוש החברות גייסו סכומים מעל ל־50 מיליון דולר ב־2020 והן מנצלות את שפע הכסף הזמין לגיוסים חדשים, תוך הקפצת השווי, זמן קצר לאחר הגיוסים הקודמים.

 

  

Wiz: לרוץ קדימה

 

Wiz, הצעירה מכולן, יצאה לדרך רק בשנת 2020 והשלימה רק לאחרונה את סבב הגיוס הראשון. על פי הערכות, הגיוס החדש בהיקף גבוה מ־100 מיליון דולר יקפיץ את החברה לשווי גבוה בהרבה ממיליארד דולר. רק בדצמבר האחרון גייסה החברה 100 מיליון דולר בסבב A משורה של משקיעים מובילים: סקויה, אינדקס, אינסייט, סייברסטארטס וסרקה. זאת לצד המשקיעים הפרטיים: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, מייסדי חברת הסייבר ארמיס, שנמכרה בתחילת 2020 בכ־1.1 מיליארד דולר.

 

 

 

Wiz הוקמה על ידי אסף רפפורט, עמי לוטבק, ינון קוסטיקה ורועי רזניק, כולם מייסדי ובכירי אדאלום שנמכרה למיקרוסופט, והיא עוסקת בתחום אבטחת הענן. בעת הגיוס האחרון של החברה בדצמבר אמר ל”כלכליסט” אסף רפפורט כי "לעשות גיוס כזה זה משהו שמוריד מהשולחן את האופציה של רכישה, ומשאיר לנו לבנות חברה גדולה על אמת. מה שעשינו זה לסיים את החלק של לגייס כסף, לשים אותו מאחורינו, כדי שנוכל להתמקד בלרוץ קדימה״.

 

אורקה: עבור הענן

 

אורקה סקיוריטי (Orca Security), חברה צעירה, הוקמה בשנת 2019 בידי אבי שועה (המנכ"ל), גיל גרון, מתן בן גור ולירן אנתבי (ארכיטקטים בכירים לתוכנה), הדס אמיתי, שי פילוסוף וג’די זאבט (מפתחים בכירים) ואתי שפיגל־חוברה (מנהלת הצלחה), כולם יוצאי חברת צ'ק פוינט.

 

עד היום גייסה החברה 82 מיליון דולר, כאשר בגיוס האחרון שהיה בסוף 2020 גייסה 55 מיליון דולר בסבב B מ הגופים הבאים: קרן ICONIQ Growth GGV Capital, YL Ventures ו־ Silicon Valley CISO Investment.

 

 

אורקה סקיוריטי, כמו חברות סייבר צעירות אחרות, פיתחה מערכת אבטחה בענן. שלא כמו פתרונות אבטחת ענן מתחרים אשר נבנו בסביבות מקומיות, אורקה סקיוריטי נולדה בענן עבור הענן. החברה מתייחסת לכל הנכסים של לקוחותיה בענן כאל רשת נכסים הקשורים ביניהם, ומתעדפת סיכונים על סמך חומרת החולשה בשילוב עם ההקשר הסביבתי, לרבות הנגישות והנזק הפוטנציאלי לפעילות העסקית. הקשר הזה מסייע לצמצם את אלפי התראות האבטחה ולהתמקד באלו החשובות באמת, תוך מתן פתרון אפקטיבי לטיפול בהן.

 

אורקה התפרסמה לאחרונה, כאשר ענקית הסייבר ואחת המתחרות העיקריות שלה פאלו אלטו נטוורקס, דרשה מהחברה הישראלית להוריד השוואה שנעשתה בין מוצרי החברות. מייסדי אורקה הבינו את פוטנציאל הפרסום הטמון בדרישה זו וניצלו אותה כדי להבליט את הפתרון של חברתם.

 

כבר בגיוס הקודם אמר מנכ"ל החברה אבי שועה, שהגיוס אינו מתבצע ממקום של צורך בכסף אלא ממקום של ניצול הזדמנות, בעקבות הצמיחה המואצת שחווה החברה.

 

אקסוניוס: אבטחה והבטחה

 

אקסוניוס (Axonius), אף היא אינה חברה ותיקה, הוקמה ב־2017. מייסדי החברה הם דין זיסמן (מנכ"ל), עופרי שור (סמנכ"ל) ומור אבידור ברטוב (סמנכ"ל טכנולוגיה). בגיוס האחרון שלה במרץ 2020 גייסה אקסוניוס 58 מיליון דולר מהגופים הבאים: Lightspeed Venture Partners, YL Ventures, OpenView, בסמר ונצ'רס פרטנרס, ורטקס, WTI ו־Emerge. הפלטפורמה שמפתחת אקסוניוס מספקת אבטחה ואפשרויות ניהול למכשירים המחוברים לרשת הארגונית.

 

 

באמצעות אינטגרציה עם מעל ל־200 פתרונות אבטחת מידע וניהול, ניתן לפרוס את הפלטפורמה של אקסוניוס תוך מספר דקות, וכך להעניק ללקוחות תמונה מהימנה ומקיפה של הנכסים והמכשירים שברשותם, לגלות פערי אבטחת מידע, ולתקף וליישם באופן אוטומטי את מדיניות אבטחת המידע בארגון. בין המכשירים שהחברה מסוגלת לזהות ניתן למצוא מחשבים נייחים, ניידים, שרתי ענן, סמארטפונים, רכיבי IoT ועוד.

 

בשיחה עם “כלכליסט”, בגיליון לציון החברות המבטיחות שפורסם ביום העצמאות 2020, אמר דין זוסמן, מנכ”ל אקסוניוס ואחד ממייסדיה כי "עברה שנה וחצי עד שהתחלנו לתת את המוצר ללקוחות הראשונים, בסוף 2018. ב־2019 צמחנו בקצב מטורף. התחלנו עם 6 לקוחות ו־18 עובדים וסיימנו עם 66 לקוחות ו־65 עובדים. היום יש לנו 80 לקוחות ועד סוף 2020 נהיה יותר מ־100 עובדים".

x