$
הייטק והון סיכון

Medisafe גייסה 30 מיליון דולר מענקית הפארמה סאנופי

את הסבב הובילו קרן ההשקעות של ענקית הפארמה סנופי, Sanofi Ventures, וקרן ההשקעות ALIVE, בצירוף לאומי פרטנרס, חברת הביטוח מנורה מבטחים וקבוצת CBG מלונדון. החברה, שמפתחת פלטפורמה לניהול תרופות, גייסה עד היום 25 מיליון דולר בלבד ומעסיקה כ-50 עובדים בישראל ובארצות הברית

מאיר אורבך 15:4225.02.21

חברת Medisafe גייסה 30 מיליון דולר בסבב גיוס C. את הסבב הובילו קרן ההשקעות של ענקית הפארמה סנופי, Sanofi Ventures, שהיא אחת משלוש חברות התרופות הגדולות בעולם, וקרן ההשקעות ALIVE, בצירוף לאומי פרטנרס, חברת הביטוח מנורה מבטחים וקבוצת CBG מלונדון. זאת, לצד המשקיעים הקיימים בחברה: Pitango HealthTech, Merck Ventures, 7Wire Octopus Ventures, lool Ventures, ו-Ourcrowd. משקיע נוסף בחברה הוא היזם אייל גורה.

 

החברה, שהוקמה ב-2012, גייסה עד היום 25 מיליון דולר בלבד ומעסיקה כ-50 עובדים בישראל וארצות הברית.

 

עומרי שור עומרי שור צילום: ניר לנדאו

 

בשיחה עם כלכליסט מספר עומרי שור, מנכ"ל ומייסד החברה: "הכסף ישמש אותנו לצמיחה. נגדיל את הצוותים שלנו בצורה משמעותית, נכפיל את החברה בשנים הקרובות ונרחיב את שיתופי הפעולה שלנו עם חברות תרופות שונות. הפעילות שלנו עם החברות במסגרת האפליקציה שלנו משפרת את השימוש של האנשים בתרופות. אנחנו מעריכים את פרק הזמן שמשתמש החולה בתרופה על פי מרשם הרופא. חולים רבים נוטים להפסיק לקחת תרופות ללא סיבה, ואנחנו מלווים אותם. החברה מייצרת כיום הכנסות של מיליוני דולרים ומציגה צמיחה יפה".

 

כריס דה-לוקה, המנהל הגלובלי של ההשקעות הדיגיטליות בקרן Sanofi Ventures, ודודי קליין, מייסד ושותף מנהל בקרן ALIVE, יצטרפו לדירקטוריון החברה. "מגפת הקורונה הוכיחה לנו כי תמיכה במטופלים באופן דיגיטלי באמצעות טיפול וירטואלי ומינוף תובנות מבוססות נתונים, הפכה לקריטית למודלים עתידיים של בריאות ושיפור הטיפול", ציין דה-לוקה. לדברי קליין, "עקבנו אחרי Medisafe והיינו עדים להצלחה האדירה שלה בזמן שתעשיית הבריאות מאיצה את השימוש בפתרונות דיגיטליים". "אנו שמחים לשתף פעולה עם החברה, יזמיה ומשקיעיה, ולסייע בהובלתה לגבהים חדשים".

 

מדיסייף הוקמה בשנת 2012 ומפתחת פלטפורמה לניהול תרופות, עם למעלה מ-7 מיליון משתמשים רשומים ברחבי העולם. בשנת 2020 הרחיבה החברה את הפלטפורמה והשיקה לראשונה את מערכת ה-Medisafe Care Connector, אשר מחברת דיגיטלית בין מטופלים לרופאים. "השקעה זו תאפשר לנו להרחיב את התמיכה והטיפול ההוליסטי במטופלים, כדי להשפיע על התנהגות המטופל ובכך על איכות הטיפול. Medisafe מקדמת באופן רציף את הטכנולוגיה שלה כדי לענות על הצרכים הדינמיים של מטופלים המנהלים טיפולים מורכבים", כך לדברי שור. "המודל העתידי של תמיכה בחולים אינו דיגיטלי בלבד, אלא מותאם אישית להעצמת הקשר האנושי. למעשה, אנו רואים תוצאות מדהימות בחיבור בין מטפלים לפתרונות התמיכה, עם שיעורי אימוץ הגדולים פי ארבעה בהשוואה לפתרון דיגיטלי טהור, והגדלת הקישוריות בין האחות למטופל ב-80%".
x