$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

קרן פורטיסימו משקיעה 20 מיליון דולר בחברת הפינטק חשבונית ירוקה

זהו הגיוס הראשון של החברה הישראלית, שאותה הקימו לפני כעשור ליאור וילצ'ינסקי, המשמשת כמנכ"לית, ורמי גבאי, הטכנולוג הראשי. חשבונית ירוקה מפתחת מערכות פיננסיות דיגיטליות, בהן מערכות להפקת חשבוניות ואמצעי תשלום לעצמאיים

מאיר אורבך 08:3922.02.21
קרן פורטיסימו משקיעה כ־20 מיליון דולר בחברת הפינטק הישראלית חשבונית ירוקה, כך נודע ל"כלכליסט". זהו הגיוס הראשון של החברה הישראלית, שאותה הקימו לפני כעשור ליאור וילצ'ינסקי, המשמשת כמנכ"לית, ורמי גבאי, הטכנולוג הראשי. ההשקעה כוללת גם מרכיב סקנדרי שבו מכרו מייסדי החברה מניות כחלק מעסקת ההשקעה. החברה סירבה לחשוף את היקף המרכיב, אך על פי הערכה מרבית הכסף נכנסה לחברה. החברה כיום רווחית, עם הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

 

 

חשבונית ירוקה, שהוקמה ב־2011, מפתחת מערכות פיננסיות דיגיטליות, בהן מערכות להפקת חשבוניות ואמצעי תשלום לעצמאיים. החברה מעסיקה כ־50 עובדים ולה כ־80 אלף לקוחות. לפי הערכתה, היא מחזיקה בכ־50% מנתח השוק בתחומה בישראל. מבין לקוחותיה, כ־51% הם עוסקים מורשים, 33% עוסקים פטורים ו־13% חברות בע"מ הכוללות את המשביר לצרכן, BUYME, מקס ברנר, גוטקס ושוקיט.

 

מימין: מנכ”לית חשבונית ירוקה ליאור וילצ’ינסקי ומנהל פורטיסימו יובל כהן מימין: מנכ”לית חשבונית ירוקה ליאור וילצ’ינסקי ומנהל פורטיסימו יובל כהן צילומים: שריי עוז, עמית שעל

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספרת וילצ'ינסקי כי "בעקבות הגיוס נתפתח בצורה משמעותית, מתוך כוונה להכפיל את מספר העובדים, ונפתח את המערכת לכיוונים רבים. עיקר המחשבה היא לצאת לאירופה, שם השוק בחיתוליו וממשלות רבות מנסות לעזור לעסקים לעבוד בצורה מקוונת".

 

יובל כהן, מייסד ושותף־מנהל בקרן פורטיסימו, אמר לרגל ההשקעה כי הוא צופה שקהילת העצמאים והעסקים הקטנים תצמח בקצב גבוה בשנים הקרובות. "רוב הטכנולוגיות הקיימות לא נותנות מענה נכון, יעיל ופשוט לקהילה זו. מצאנו בחברת חשבונית ירוקה פלטפורמה נהדרת למתן פתרונות חדשניים בתחום. יש לחברה חזון אסטרטגי, מוצרים מובילים, מוניטין ובסיס לקוחות רחב, ובכוונתנו להאיץ את צמיחתה על ידי פיתוח של מוצרים חדשניים נוספים והתרחבות למדינות יעד נוספות".

 

לדברי רמי גבאי, ממייסדי חשבונית ירוקה, "החברה הוקמה מתוך חזון ליצור אקוסיסטם שלם לעצמאים ועסקים קטנים בישראל”.

 

"אנשים יוצאים לעצמאות, פותחים עסק, מתמקצעים בתחום מסוים, ומגלים שמעבר לאותו תחום יש עולם שלם של ניהול העסק שדורש מהם משאבי זמן”, אומרת וילצ’ינסקי. “אחת הסיבות לסגירת עסקים בחמש השנים הראשונות זה ניהול פיננסי לא נכון. החלטנו להוריד את מפלס החרדה של העצמאים, ולהנגיש את השפה לניהול העסק".

x