חדשות טכנולוגיה

הגיף הזה של החתול חוגג יומולדת 10 - ונמכר ביותר מחצי מיליון דולר

המסחר ביצירות אמנות דיגיטליות בקריפטו: הגיף Nyan Cat, אחד הממים המוכרים ברשת, נמכר תמורת 300 מטבעות את'ר בשווי 587 אלף דולר

חדשות חוץ 12:2620.02.21

ה-Nyan Cat חוגג יום הולדת עשר באפריל, וכריס טורס, האמן שמאחורי אחד הממים האהובים באינטרנט, העמיד לכבודו גרסה מחודשת של החתול למכירה פומבית. אתמול נמכרה היצירה תמורת 300 מטבעות את'ר בפלטפורמת הקריפטו Foundation, ששוויים כ-587 אלף דולר, נכון לערכו של המטבע בזמן פרסום המכירה.

 

בראיון לאתר The Verge אמר טורס שהוא לא מתכנן למכור שוב גרסה מקורית של הניאן קאט לעולם, כלומר שהרוכש של הגיף באמת מחזיק ברשותו יצירה אחת מסוגה. טורס עשה מספר שינויים בגיף בן העשור, כולל הגדלתו וביצוע תיקונים קטנים שלדבריו הציקו לו כל השנים, כמו למשל אחד הכוכבים שהיה מופיע ונעלם רנדומלית באנימציה המקורית, אותו הסיר בגרסה החדשה. טורס אמר לדה וורג' שלדעתו הגרסה המחודשת "יצאה טוב מאוד הפעם".

 

Nyan Cat Nyan Cat

אם אתם מרימים גבה לגבי מכירת מאות המיליונים של גיף בשניים עשר פריימים, חשוב לדעת ששוק אמנות הקריפטו חווה רגע יוצא דופן. בשנים האחרונות נוסדו מספר פלטפורמות, כמו SuperRare, Zora, ו-Nifty Gateway, שבהן אמנים וקניינים סוחרים בעבודות דיגיטליות תמורת אלפי דולרים במונחי העולם האמיתי, ופאונדיישן הוא רק אחד מהפנים החדשות בסצנה. האתר שהושק רק לפני שבועיים כבר דיווח עד מכירת הגיף על מכירות ב-410 אלף דולר, לפי דה וורג'.

 

פלטפורמות אמנות הקריפטו האלה סוחרות בדרך כלל ב"מטבעות לא ניתנים להמרה", או NFTs, שהם מטבעות בלוקצ'יין שמייצגים נכסים ייחודיים. כיוון שמטבעות NFT לא ניתנים לחלוקה ואין שניים זהים, הבעלות עליהם ניתנת לווידוא ומעקב באמצעות בלוקצ'יין. עם זאת, יש לציין שהמכירות הממשיות בפלטפורמות אמנות קריפטו רבות מתבצעות באת'ר, מטבע קריפטו שפועל על בלוקצ'יין האת'ריום, וניצב במקום השני אחרי הביטקוין במונחי שווי ונפח שוק עולמיים.

x