$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

פאלו אלטו רכשה את ברידג'קרו הישראלית ב-200 מיליון דולר

ענקית אבטחת המידע האמריקאית רכשה את חברת הסייבר שנוסדה ב־2019 בין היתר על ידי גיא אייזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר, וגייסה עד כה 18 מיליון דולר בלבד. כמיליון מתכנתים כבר הטמיעו את הפלטפורמה להגנה על ענן שהיא פיתחה

מאיר אורבך 07:0216.02.21

חברת הסייבר הישראלית Bridgecrew, שנוסדה ב־2019, נמכרה לפאלו אלטו נטוורקס, כך נודע לכלכליסט. שווי העסקה עומד על כ־200 מיליון דולר, וייתכן שאף יגדל מעט לצורך פיצויים לעובדים. עם מייסדי החברה הצעירה נמנים עידן טנדלר, שהקים בעבר את חברת הסייבר פורטסקייל שנמכרה ל-RSA; ברק שוסטר גויכמן; וגיא איזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט.

 

 

 

על פי הערכות, משקיעי החברה יקבלו החזר של פי 9 או 10 על השקעתם בחברה. עם המשקיעים בחברה הישראלית, שגייסה 18 מיליון דולר בלבד, נמניםBattery Ventures, NFX, Sorensen Ventures, DNX Ventures, Tectonic Ventures ו־Homeward Ventures. השקיעו בה גם משקיעים פרטיים הנמנים עם מובילי תעשיית אבטחת המידע והענן בעמק הסיליקון, ובהם קווין מהאפי, מייסד Lookout; דיוויד הניגן, מנהל אבטחת המידע של Spotify; דיוויד טסאו, מנהל אבטחת המידע של Marqeta; סרינת קורובאדי, מנהל אבטחת הענן של Netflix; ואיליי קאהן, מבכירי תחום אבטחת הענן של AWS.

 

 

פאלו אלטו נטוורקס פאלו אלטו נטוורקס צילום: גטי אימג'ס

 

Bridgecrew, שמעסיקה עשרות עובדים בישראל ובארצות הברית בעמק הסיליקון, פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לארגונים להשתמש באוטומציות כדי לעזור להם להגן על

סביבות הענן שלהם, כמו שירות הענן הפופולרי של אמזון (AWS). הפלטפורמה של Bridgecrew מאפשרת לתקן בעיות אבטחת מידע בלחיצת כפתור, ובכך לחסוך שני משאבים חשובים: כסף וזמן, אשר נדרשים במידה לא מבוטלת כדי לטפל באותן בעיות.

 

פתרון האוטומציה של החברה מתאים במיוחד לצרכים הבוערים של פיתוח בענן: מחד להמשיך לצמוח במהירות כדי לענות על עליות בביקוש, ומנגד לצמצם עלויות ולשפר את תהליכי ה־DevOps ואבטחת המידע של החברה.

 

לאחרונה דיווחה Bridgecrew על עלייה משמעותית בנפח פעילותה בשנה. אחד המפתחות המשמעותיים להצלחתה ולרכישה המהירה של החברה הישראלית היא העובדה שכבר בתחילת דרכה עבדה בקוד פתוח ואפשרה לכמיליון מתכנתים להטמיע את הטכנולוגיה שלה ללא תשלום.

 

חברת הסייבר האמריקאית פאלו אלטו נטוורקס היא אחת הרוכשות המשמעותיות בישראל, ועד כה רכשה בישראל שש חברות, ללא הרכישה האחרונה. החברה שהוקמה על ידי הישראלי ניר צוק, מראשוני העובדים בצ'קפוינט, נסחרת כיום בשווי של 38 מיליארד דולר.

 

ב־2012 רכשה פאלו אלטו את סייברה הישראלית בכ־200 מיליון דולר, ועל בסיס רכישה זו הקימה את הסניף בישראל. בהמשך רכשה ב־2017 את חברת LightCyber ב־105 מיליון דולר, וב־2018 רכשה את חברת הסייבר סקדו בכ־100 מיליון דולר. ב־2019 רכשה את חברת טוויסטלוק בכ־410 מיליון דולר, את פיורסק בכ־100 מיליון דולר, ואת חברת דמיסטו בסכום של כ־500 מיליון דולר.

 

מפאלו אלטו נטוורקס נמסר שהחברה אינה מגיבה לשמועות. מחברת Bridgecrew לא התקבלה תגובה.

x