$
תקשורת

אקספון מעלה הילוך: דורשת לבטל רישיון הסלולר של גולן טלקום

כך לפי מכתב שאקספון שיגרה למשרד התקשורת. אקספון טוענת כי למרות שנקבע שגולן תשמש כמפעילה וירטואלית לאחר רכישתה על ידי סלקום, היא פועלת כחברת סלולר מן המניין; אקספון: "מצג שווא של סלקום. הוליכו אותנו שולל". משרד התקשורת: "הנושא בבדיקה"

אביאור אבו 08:4916.02.21

הסכסוך המסחרי בין סלקום לאקספון עולה שלב: ל”כלכליסט” נודע כי אקספון שיגרה מכתב למשרד התקשורת, בבקשה לבטל את רישיון הסלולר של גולן טלקום.

 

 

במכתב שחתום על ידי משרד עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון ושות’, טוענת אקספון כי גולן עדיין ממשיכה לפעול כחברת סלולר, ולא כמפעילה וירטואלית.

 

מימין: חזי בצלאל ואבי גבאי מימין: חזי בצלאל ואבי גבאי צילום: רפי דלויה, עמית שעל

 

 

כאשר אישר משרד התקשורת את המיזוג בין סלקום וגולן, הוא קבע כי בהדרגה, על פני תקופה של שלוש שנים, תהפוך גולן למפעילה וירטואלית – כזו החוכרת את הרשת מסלקום אך לא מחזיקה בתשתיות ותדרים. “בדיעבד הסתבר כי מדובר במצג שווא של סלקום וגולן”, טוענת אקספון. “חיבורה של גולן לרשת המשותפת נותר כשהיה והיא ממשיכה לפעול כמפעילה סלולרית ללא רישיון, על אף שחלפו למעלה מחמישה חודשים מאז שינוי הרישיון.

 

אקספון הולכה שולל (ואנו מניחים כי כך גם משרד התקשורת) וזכויותיה נפגעו באופן חמור”. עוד טוענת אקספון כי המתווה אותו אימץ משרד התקשורת עומד בניגוד למדיניותו ארוכת השנים ונוגד את הוראות הדין, הקובעות כי השר רשאי לתת רישיון וירטואלי לגולן רק אם שוכנע שהמהלך יקדם את התחרות. אקספון מוסיפה כי למרות פניות קודמות שלה בנושא, המשרד עדיין לא מסר התייחסות והשר טרם פרסם נימוקים שיתמכו בהחלטתו.

 

אקספון וסלקום, יחד עם גולן, חלקו רשת סלולר משותפת, אך רכישת גולן על ידי סלקום הובילה למחלוקות מסחריות משמעותיות בין הצדדים. אקספון הודיעה לאחרונה לסלקום שהסכם השיתוף ביניהן, שאמור להסתיים ב־2028, בטל. סלקום בתגובה תבעה את אקספון, תוך שהיא מבקשת שתשלם קנס של 34 מיליון שקל.

 

ממשרד התקשורת נמסר: “הנושא בבדיקה”. מסלקום נמסר: “אקספון לא משלמת סכומים שאינם במחלוקת. כל השאר ספינים תקשורתיים”.

x