$
חדשות טכנולוגיה

שר האוצר של אוסטרליה: "אנו קרובים להסכם עם גוגל ופייסבוק שישלמו על חדשות"

גוגל ופייסבוק מתנגדות לחקיקה האוסטרלית שתאלץ אותן לשלם לחברות מדיה עבור חדשות, וגוגל אף איימה לחסום את מנוע החיפוש שלה אם החוק יתקבל. הפרלמנט האוסטרלי אמור לדון השבוע בחקיקה

חדשות חוץ 16:1715.02.21

ממשלת אוסטרליה מסרה כי היא מתקרבת להסכם עם גוגל ופייסבוק לפיו הן ישלמו לחברות תקשורת מקומיות על תכני חדשות, זאת לאחר מבוי סתום רגולטורי, שנראה כי מתרכך.

 

 

שר האוצר האוסטרלי, ג'וש פרידנברג, קיים שיחות עם מנכ"לי פייסבוק וגוגל, מרק צוקרברג וסונדר פיצ'אי, במהלך סוף השבוע. "אנחנו מאוד קרובים לכמה עסקאות מסחריות מאוד משמעותיות. ישנה התקדמות גדולה", אמר היום (ב') פרידנברג לרשות השידור האוסטרלית.

 

 

מימין: מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מימין: מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג צילום: בלומברג

 

גוגל ופייסבוק מתנגדות לחקיקה האוסטרלית שתיאלץ אותן לשלם לחברות מדיה עבור חדשות, וגוגל אף איימה לחסום את מנוע החיפוש שלה אם החוק יתקבל. הפרלמנט האוסטרלי אמור לדון השבוע בחקיקה, שמציעה לשתי החברות תמריץ אם יסכימו לתגמל את ערוצי התקשורת המקומיים על שימוש בתוכן חדשותי, לפני שהחוק יועבר.

 

 

שר האוצר האוסטרלי, ג’וש פרידנברג שר האוצר האוסטרלי, ג’וש פרידנברג צילום: בלומברג

 

מפייסבוק נמסר: "אנו נמצאים בדיונים עם הממשלה האוסטרלית ומציגים בפניה את חששותינו מהחקיקה". אם פייסבוק וגוגל לא יצליחו להגיע לעסקה, חוק התשלום עבור חדשות של אוסטרליה עשוי לתת דוגמא לרגולטורים במדינות נוספות, כמו קנדה והאיחוד האירופי, אשר עוקבות אחר הדיונים.

 

פייסבוק הציעה פשרה לפיה תשלם לחברות האוסטרליות דרך הכלי News Showcase שלה, שעל התוכן המפורסם בו היא כבר משלמת, במקום שתאלץ לעמוד בתנאי החקיקה. Seven West Media, שמפיקה את אתר החדשות The West Australian, אמרה שהיא מסכימה להמשיך לקבל תגמולים מ-Showcase תחת חוזה ארוך טווח.

 

על פי ה-Sydney Morning Herald, ממשלת אוסטרליה מוכנה לוותר לענקיות הטכנולוגיה על תשלום על תכני חדשות, אם חברות המדיה יצטרפו ל-Google Showcase ו-Facebook News.

 

x