$
תקשורת

משרד התקשורת יאשר ל־HOT לשווק חבילות עם שירותי סלולר

החברה תוכל להציע חבילות מרובעות ולא רק טריפל, שכוללות סלולר ושיחות בינלאומיות; אין משמעות הצעד ביטול ההפרדה המבנית החלה על הקבוצה; למרות ההקלה, עד כה לא זכו חבילות הקוואטרו לביקוש

אביאור אבו 08:3815.02.21
קבוצת HOT תוכל לשווק גם חבילות קוואטרו הכוללות שירותי סלולר, כך עולה מהחלטה שקיבל אתמול משרד התקשורת והגיעה לידי “כלכליסט”.

 

 

חברת הכבלים יכולה להציע כיום חבילות טריפל הכוללות אינטרנט, טלוויזיה וטלפון, אך עתה מקבלת הקלה משמעותית מהרגולטור ותוכל להציע לצרכן גם חבילות

מרובעות עם סלולר ואף עם שירות שיחות בינלאומיות. אין משמעות הצעד ביטולה של ההפרדה המבנית החלה על הקבוצה, אך בהחלט מדובר בשינוי חלק ממגבלותיה.

 

שיווק הטריפל סייע ל־HOT למנף את כוחה בשוק השידורים לאורך השנים ולחדור לשוק הנייח. על כן עולה חשש כי הצעד הנוכחי יאפשר לה למנף גם הפעם את כוחה ולפגוע בתחרות בשוק הסלולר. אלא שהמשרד ציין בהחלטתו כי "מאפייניה הטכניים של תשתית HOT, יחד עם העובדה שאינה מחזיקה בבעלותה תשתית פסיבית בהיקף משמעותי, מקטינים את כוחה בכלל וביחס לחברת בזק בפרט. אין הצוות מוצא שמתקיים היום חשש תחרותי משמעותי שבגינו יש למנוע זאת מהקבוצה".

 

גם קבוצת בזק רשאית כיום להעביר בקשות לאישור שיווק חבילות קוואטרו, אך בשונה מ־HOT, מחיר החבילה הכולל אצל בזק לא יכול לגלם הנחה, כך שעלות כל שירות בחבילה צריכה לשקף את עלות מכירתו בנפרד, ולכן החברה נמנעה מהמהלך.

 

למרות ההקלה לצרכנים, המקבלים את כל שירותי התקשורת בחשבונית אחת מוזלת, חבילות הקוואטרו לא זוכות לפופולריות רבה. החברה היחידה שניסתה למכור חבילות כאלה היא סלקום, אך היא זכתה לביקוש מועט לאורך השנים.

 

מנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן־חורין. לא נמצא חשש תחרותי מהותי מנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן־חורין. לא נמצא חשש תחרותי מהותי צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

 

 

 

x