$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

למתלוננים על עיצוב פלייסטיישן 5: פלטות פלסטיק חלופיות בצבע שחור מאט

החברה הקנדית Dbrand מציעה פתרון עיצובי חלופי לקונסולה וקוראת לסוני: "קדימה, תתבעו אותנו". לפני כמה שבועות סוני איימה בתביעה על חברה אחרת שהציעה מוצר דומה, תחת השם PlateStation

עמית קלינג 09:5415.02.21

מי שהצליחו להשיג פלייסטיישן 5 אבל מתלוננים על העיצוב שלו. אמנם מגדירים מחדש את הביטוי "צרות עולם ראשון", אבל גם עבורם נמצא פתרון. החברה הקנדית Dbrand החלה להציע פלטות פלסטיק חלופיות בצבע שחור מאט, שעולות 49 דולר ואלה הפכו מיד ללהיט.

 

היא אמנם לא הראשונה שמציעה פתרון עיצובי חלופי לקונסולה, אבל Dbrand התבלטה בגישה העוינת שלה כלפי סוני. "קדימה, תתבעו אותנו", הם עוקצים באתר שלהם, בתגובה לכך שלפני כמה שבועות סוני איימה בתביעה על חברה אחרת שהציעה מוצר דומה, תחת השם PlateStation. האתר של PlateStation ירד מהאוויר וכל ההזמנות בוטלו, לאחר שהחברה שהייתה אחראית למוצר טענה כי הקניין הרוחני של סוני כולל גם את העיצוב הפיזי של הפלייסטיישן.

 

 

הפלטות החדשות לפלייסטיישן 5 הפלטות החדשות לפלייסטיישן 5

  

Dbrand בוחרים בדרך ההפוכה. סיור באתר שלהם הוא שיעור במיתוג חצוף, את ההצהרה שלהם שהם מבקשים פרס נובל על ההישג, הם מלווים בהסבר: "עם השחרור של Darkplates, הבלתי אפשרי קרה: לקחנו את ההישג המונומנטלי של סוני בעיצוב רע... ותיקנו אותו. אנחנו יכולים רק להניח שהפרסים שלנו כבר מחכים לנו בדואר".

 

פלייסטיישן  5 פלייסטיישן 5 צילום: עמית קלינג

  

הפלייסטיישן 5 הוא הקונסולה המסיבית ביותר שסוני יצרה אי פעם והגדולה ביותר שיש בשוק כיום. העיצוב עורר מחלוקת מהרגע בו נחשף: לעומת הקונסולות השחורות והאפורות הצנועות יחסית של סוני מהדורות הקודמים, הפעם הקונסולה קיבלה עיצוב לבן בוהק ובולט לעין, שבשילוב עם האורות הכחולים שלו הזכיר לרבים את איב, הרובוטית מהסרט "Wall-E".

  

הפלטות העוטפות את הפלייסטיישן אכן ניתנות להסרה בקלות, מה שעורר תחילה ספקולציות כי סוני עצמה מתכננת למכור מוצר דומה. שום תוכנית שכזו לא נחשפה בשלב זה, אבל התגובה הקנאית שלהם רומזת כי יתכן ומהלך כזה אכן מתוכנן בהמשך.

 

על כל פנים, בין אם זה בזכות המיתוג העצמי חסר הבושה ובין אם זה בזכות המוצר עצמו, Dbrand פיצחו משהו כמו שצריך: שלוש ההדפסות הראשונות של הפלטות כבר נמכרו וצפויות לחזור למלאי רק בחודש מאי. מתברר שאחרי הכל, יש משהו במשותף גם ל-Dbrand וגם לסוני.

x