$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מיקרוסופט, גוגל וקוואלקום מנסות להכשיל את עסקת הענק למכירת ARM לאנבידיה

על פי בלומברג, 3 הענקיות פנו לרגולטורים ברחבי העולם והביעו התנגדות למכירת יצרנית השבבים הבריטית לאנבידיה תמורת 40 מיליארד דולר. החשש שלהן הוא שבעקבות הרכישה תצר אנבידיה את צעדיה של ARM שמוכרת רישיונות שימוש בשבבים שהיא מפתחת לכל התעשייה

חדשות חוץ 20:3612.02.21

ענקיות הטכנולוגיה מיקרוסופט, גוגל וקוואלקום מנסות לבלום את עסקת הענק למכירת ARM לאנבידיה תמורת 40 מיליארד דולר, כך עולה מדיווח בבלומברג.

 

 

על פי הדיווח, פנו 3 החברות לנציבות הסחר הפדראלית (FTC) והביעו התנגדות לעסקה. מיקרוסופט, גוגל וקוואלקום חוששת מהעסקה לאור אופיה הייחודי של ARM שמתכננת שבבים ומוכרת רישיונות שימוש בהם לענקיות כמו אמזון, סמסונג, אפל, אינטל ו-וואי.

 

מאחר שהיא מוכרת רישיונות לכל חברות השבבים, במקום להתחרות בהם, ARM נחשבת למעין "שוויץ" של עולם השבבים. החשש של ענקיות הטכנולוגיה הוא שבאמצעות הרכישה תוכל אנבידיה להצר את הצעדים של יריביה לטכנולוגיה של ARM או לייקר את הגישה אליה. 

מנכ"ל קוואלקום סטיבן מולנקוף מנכ"ל קוואלקום סטיבן מולנקוף צילום: רויטרס

 

שבבים של ARM שבבים של ARM צילום: בלומברג

 

על פי דיווח ב-CNBC, פנתה קוואלקום לרשויות הגבלים עסקיים נוספות ברחבי העולם, ובכלל זה לנציבות האירופית, לרשות התחרות הבריטית ולרשות הרגולציה הסינית.

 

הבדיקה שעורכת FTC האמריקאית ביחס לעסקה עברה לאחרונה לשלב השני שלה, ובמסגרת זאת ביקש הרגולטור האמריקאי מסופטבנק (בעלת ARM), אנבידיה ו-

ARM לספק לו מידע נוסף על העסקה.

 

על פי CNBC, שלב זה של תהליך הבחינה צפוי להימשך חודשים ארוכים, היות שבמסגרתו יידרשו החברות לספק מספר רב של מסמכים. בנוסף, צפוי ה-FTC לפנות לחברות נוספות שעשויות להיות רלוונטיות לבחינת הנושא.

 

הרגולטורים השונים לא הגיבו לדיווח שנמסר.

 

אנבידיה מסרה בתגובה כי היא בטוחה שהרגולטורים יבחינו ביתרונות העסקה. ARM סירבה להגיב וסופטבנק לא הגיבה לפניית CNBC.

x