$
חדשות טכנולוגיה

שישה ישראלים מונו לתפקידים בכירים באינטל העולמית

המינוי הבכיר ביותר הוא של אורי פרנק, ששימש כמנהל ארגון ההנדסה בחברה ומונה לסגן נשיא תאגידי. החברה גם מינתה מספר מומחים טכנולוגיים אותם היא מכנה Fellow, ושדרגתם מקבילה לסגן נשיא

רפאל קאהאן 15:5304.02.21
אינטל הודיעה היום (ה') על מינוי שישה ישראלים לתפקידים בכירים בחברה העולמית. המינוי הבכיר ביותר הוא של אורי פרנק שמונה לסגן נשיא תאגידי באינטל. לדברי החברה מדובר באחת הדרגות הבכירות ביותר. פרנק כמנהל ארגון הנדסה של אינטל בקבוצת הפיתוח Core & Client והוא מנהל כיום כ-2,000 עובדים בישראל, הודו וארה"ב. לאורך השנים לקח חלק בתפקידי ניהול בכירים במוצרי דגל כגון סנדי ברידג', אייסלייק ועוד.

 

 

רן ברנסון מונה לתפקיד סגן נשיא (VP) בקבוצת הפיתוח Intel Core & Client Development. בתפקידו הנוכחי ברנסון אחראי על פיתוח ליבת המחשוב הבאה של אינטל. בתפקידו האחרון ניהל את פיתוח מעבדי המחשבים הניידים והנייחים שיצאו לשוק בקרוב.

 

במקביל למינויי סגני נשיא. החברה גם מינתה מספר מומחים טכנולוגיים אותם היא מכנה Fellow, ושדרגתם מקבילה לסגן נשיא. אלה כוללים את: אופיר אדליס שישמש כ-Fellow בקבוצת המחשוב האישי. הוא מוביל כיום את פעילות הארכיטקטורה של פלטפורמות ומעבדי אינטל העתידיים למחשוב אישי בישראל. אדליס היה אחראי לפרויקטים כגון מעבדי אייס לייק שיצאו לשוק ב-2019, מעבדי רוקט לייק ואלדר לייק, שיצאו בהמשך השנה.

 

אורי פרנק, סגן נשיא תאגידי באינטל אורי פרנק, סגן נשיא תאגידי באינטל צילום: דוברות אינטל

 

מינוי נוסף ל-Intel Fellow הוא ד"ר אופיר בוכובזא-דגני שמוביל מחקר בטכנולוגיות של מעגלי רדיו וגלים מילימטרים משולבים למערכות תקשורת אלחוטיות. ד''ר בוכובזא-דגני הצטרף לאינטל ב-2005 ומאז הוביל מספר מהפכות בטכנולוגיית שבבי הרדיו של אינטל שהובילו למוצרי Wi-Fi ראשונים מסוגם. בשנים האחרונות אופיר מוביל פיתוח של מעגלי רדיו דיגיטליים חדשניים דלי הספק ורחבי פס להתקנים אלחוטיים בעתיד. הוא מחזיק בכ-50 פטנטים בתחום התקשורת האלחוטית, טכנולוגית מעגלי הרדיו והמיקרו מערכות.

 

עוד תפקידי סגני משיא יאויישו על ידי אילן ברסלר, שימונה לסגן נשיא בקבוצת המחשוב האישי. עד כה הוביל ברסלר פיתוח טכנולוגיות ומוצרי תקשורת אלחוטית. הוא עומד בראש ארגון גלובלי האחראי על תכנון, הגדרה, פיתוח, והשקה של מוצרי התקשורת האלחוטית המובילים של אינטל. ברסלר הצטרף לאינטל בשנת 2002 כמהנדס תוכנה לפני תפקידו הנוכחי הוא מילא שורה של תפקידי ניהול בכירים בחטיבת התקשורת האלחוטית.

 

זאת ועוד, יהונדב משה, ימונה לסגן נשיא בקבוצת IP Engineering. משה מנהל כיום את קבוצת Client Connectivity Division, במסגרתה הוא מוביל פיתוח של מוצרים שונים כולל פיתוח של Thunderbolt/USB 4 וטכנולוגיות חיבורי רשתות. הקבוצה שבניהולו אחראית לאספקת מוצרים בהיקף רחב לכל יצרניות המחשבים.

יהונדב הצטרף לאינטל בשנת 2000 כמהנדס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x