$
חדשות טכנולוגיה

טיקטוק תצרף אזהרות לסרטונים עם מידע לא מאומת; תחסום משתמשים צעירים באיטליה

אזהרה תופנה גם לצופים שמעוניינים לשתף סרטונים מתוייגים מטיקטוק, בפלטפורמות חיצוניות לאפליקציה. חסימת בני 13 ומטה באיטליה - בעקבות מותה של ילדה בת 10, שלפי דיווחים נגרם לאחר שניסתה את אתגר עצירת הנשימה שהוצג בפלטפורמה.

חדשות חוץ 18:0403.02.21

אפליקציית טיקטוק תחל להציג אזהרות בצמוד לסרטונים הכוללים מידע שאמינותו מוטלת בספק, ושבודקי עובדות לא יכולים לאשרו. כך גם תופנה אזהרה למשתמשים שמעוניינים לשתף מחדש את הסרטונים האמורים, לפיה המידע שמוצג בהם לא אושר. סרטונים שמפרים את מדיניות טיקטוק בכל הנוגע לנכונות המידע יוסרו מיידית.

 

 

 

אזהרה תופנה גם לצופים שמעוניינים לשתף סרטונים מתוייגים מטיקטוק, בפלטפורמות חיצוניות לאפליקציה. מייד לאחר לחיצה על כפתור השיתוף יקפוץ חלון עם שאלה: "בטוח שאתה רוצה לשתף את הסרטון הזה?".

 

 

התראת על מהימנות סרטוני טיקטוק התראת על מהימנות סרטוני טיקטוק צילום: צילום מסך טיקטוק

 

השיתוף עצמו לא ייחסם והאזהרה נועדה בעיקר לגרום לכמה שיותר משתמשים לוותר על השיתוף במקרים של תיוג.

 

בטיקטוק לא מסרו כמה סרטונים עוברים ביום בדיקת עובדות, וגם לא השיבו לשאלה כיצד מתבצעת בחירת הסרטונים הנבחנים על ידי הבודקים.

 

דובר החברה ציין כי בדרך כלל בדיקת העובדות מתמקדת בנושאים רלבנטיים, כמו בחירות, חיסונים, שינויי אקלים וכיו'. הוא הוסיף שהבדיקה אינה תלויה ברמת הפופולריות של הסרטון.

 

התיוגים למיניהם קיימים גם ברשתות חבריות ותיקות יותר – טוויטר מוסיפה אזהרה לפני שיתוף ציוץ שעשוי לכלול מידע לא נכון, ואף מציעה לעתים לקרוא על הסיפור בחדשות לפני שיתוף.

 

בפייסבוק הוסיפו בשנה האחרונות אזהרות לפוסטים שהפיצו מידע שקרי בנוגע למגיפת הקורונה וכך גם לפוסטים שכוללים מידע שכבר לא תקף.

 

הסכמות עם הרשויות באיטליה על חסימת משתמשים צעירים

 

בתוך כך, טיקטוק הגיעה להסכמות עם הרשויות באיטליה על חסימת משתמשים שגילם פחות מ-13. הצדדים החלו בשיחות על הסדרי הפעילות החדשים בעקבות מותה של ילדה בת 10, שלפי דיווחים נגרם לאחר שניסתה את אתגר עצירת הנשימה שהוצג בפלטפורמה.

 

התביעה בפאלרמו עדיין חוקרת את המקרה, שגרר ביקורת ציבורית נוקבת ודרישה לחקירת השימוש של ילדים בפלטפורמה.

 

לפי ההודעה שפרסם הרגולטור, טיקטוק הסכימה לחסום את החשבונות האמורים החל מ-9 בפברואר. לאחר תאריך החסימה, פתיחה של חשבונות ופתיחה מחדש של חשבונות חסומים תותנה בסף גיל 13.

 

עוד הסכימה טיקטוק לבחון שימוש בכלים של בינה מלאכותית לזיהוי משתמשים צעירים שאינם עומדים בסף הגיל. כל שימוש שכזה יחויב לקבל את אישור רשות הפרטיות באירלנד – האחראית מטעם מדינות האיחוד על הנושא בטיקטוק, שכן המטה האירופי של האפליקציה ממוקם במדינה.

 

x